Wielka szansa ludzkości czy olbrzymie zagrożenie? Jak genetyka zmieni świat? [PODCAST]

RADIO TOK.FM
25.01.2019 20:46

Badania genetyczne to stosunkowo nowa dziedzina nauki. Daje ona niezwykłe możliwości nie tylko w medycynie, ale może również wpływać na biznes i codzienne życie. O wielu zaletach, ale również zagrożeniach związanych z dzisiejszą genetyką rozmawiają goście podcastu 'Jutronauci'.

W podcaście uczestniczyli:

Anna Kornakiewicz - lekarz i naukowiec prowadząca badania na pograniczu medycyny i informatyki w obszarze onkologii i transplantologii. Rozwija oprogramowanie medyczne do przetwarzania obrazów medycznych w kardiologii. Konsultuje procesy dotyczące sztucznej inteligencji, w tym uczenia maszynowego w medycynie.

Anna Nieznaj - pisarka science-fiction, absolwentka matematyki, programistka. Jej pierwsza książka 'Błąd warunkowania', wydana w 2014 r., opowiada o grupie genetycznie zmodyfikowanych agentów europejskiego wywiadu w drugiej połowie XXI w.

Prof. Krzysztof Jażdżewski - onkogenetyk, kierownik Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Laboratorium Genetyki Nowotworów. Działacz w Centrum Nowych Technologii UW. Zwycięzca plebiscytu czytelników 'Gazety Wyborczej' Ludzie Roku 2017, w kategorii Nauka i Innowacje.

Więcej na ten temat: jutronauci, genetyka, przyszłość
Więcej na ten temat: jutronauci, genetyka, przyszłość
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka