Badania genetyczne to stosunkowo nowa dziedzina nauki. Daje ona niezwykłe możliwości nie tylko w medycynie, ale może również wpływać na biznes i codzienne życie. O wielu zaletach, ale również zagrożeniach związanych z dzisiejszą genetyką rozmawiają goście podcastu 'Jutronauci'.
W podcaście uczestniczyli:
Anna Kornakiewicz - lekarz i naukowiec prowadząca badania na pograniczu medycyny i informatyki w obszarze onkologii i transplantologii. Rozwija oprogramowanie medyczne do przetwarzania obrazów medycznych w kardiologii. Konsultuje procesy dotyczące sztucznej inteligencji, w tym uczenia maszynowego w medycynie.
Anna Nieznaj - pisarka science-fiction, absolwentka matematyki, programistka. Jej pierwsza książka 'Błąd warunkowania', wydana w 2014 r., opowiada o grupie genetycznie zmodyfikowanych agentów europejskiego wywiadu w drugiej połowie XXI w.
Prof. Krzysztof Jażdżewski - onkogenetyk, kierownik Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Laboratorium Genetyki Nowotworów. Działacz w Centrum Nowych Technologii UW. Zwycięzca plebiscytu czytelników 'Gazety Wyborczej' Ludzie Roku 2017, w kategorii Nauka i Innowacje.
Wszystkie komentarze