Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza stał się wielką manifestacją przeciwko nienawiści, agresji i pomówieniom w życiu publicznym i politycznym. Na uroczystościach pożegnalnych pojawiły się niemal wszystkie najważniejsze głowy w państwie. Tłumy w Gdańsku i na ulicach polskich miast żegnały prezydenta Adamowicza. Jego śmierć i pogrzeb poruszył niemal wszystkich. Wygłaszane przemowy podczas ceremonii w Bazylice Mariackiej były ujmujące. Jedne wyciskały łzy wzruszenia, inne poruszały sumienia. Pożegnaliśmy wspaniałego człowieka.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Naczytałem się sporo w niezależnych polskich gazetach, a szczególnie w postach internau-tów, jak również prawie wszystkie niemieckie media w tym samym tonie oceniały źródła tego potwornego morderstwa na Prezydencie miasta Gdańska Adamowicza!
Jednak najbardziej dosadnie i przekonywująco wyraził tą tragedię nie tylko dla Polski w swo-im artykule z dnia 17 stycznia 2019 Wojciech Maziarski. Cytat: Główna wina za erupcję nienawiści w Polsce spada na człowieka znanego z imienia i nazwiska. Cytat: Myślicie, że to PiS jest winny? Owszem, sztacheta może zabić, ale nie ona jest winna, lecz ten, kto nią wymachuje.

Właśnie, dlatego gdy mówimy o odpowiedzialności za wykreowanie warunków, które do-prowadziły do zamachu na Pawła Adamowicza, wskazujmy nie na PiS, lecz personalnie na Jarosława Kaczyńskiego. Sztacheta może zabić, lecz winny jest ten, kto nią wyma-ch...e. Dlatego gdy mówimy o odpowiedzialności za wykreowanie warunków, które dopro-wadziły do zamachu na Pawła Adamowicza, wskazujmy nie na PiS, lecz personalnie na Jaro-sława Kaczyńskiego.
To, że demokracja w Polsce jest agonalnym stanie, jest dobrze znane. Dlatego fakt, że rząd PiS od czasu zwycięstwa w wyborach w 2015; Robi wszystko, co w jego mocy, by ograniczyć podział wła-dzy w kraju i zainstalować system autorytarny, dyktatorski jest kolejnym aspektem przestępstwa.
Uzasadnia to tym "chorymi strukturami" w państwie i nie traci żadnej okazji do zniesławienia nosi-cieli tego stanu, takich jak sędziowie czy nauczyciele. Kto sieje taki wiatr, na końcu zbierze burzę ",
"Horror działający jak atak noża w Gdańsku ma wewnętrzną logikę i nikogo nie powinien zaskaki-wać. Oznacza to jednak, że ryciny nie tylko wpłynęły na równie popularnego i zaangażowanego burmistrza, ale także na polską demokrację. Ratujmy w Polsce demokrację.
Ta ekstrema narodowo-Katolicka, jej populizm; narodowcy; młodzież wszechpolska itp. PIS na czele z prezesem pozwalają na ich autorytaryzmem; zaprzęgają mechanizm manipulacji nienawiścią.
Sojusznicy PIS w postaci Rydzyka stosują technikę sączenia jadu nienawiści z niesamowitą skutecz-nością. To są organizacje zarządzające strachem. Ten straszliwy wypadek i zabójstwo prezydenta Adamowicza to naturalna konsekwencja takiej polityki. A może być jeszcze gorzej.
Zwracam się do Wyborczej; zbierzcie wszystko razem do kupy i podajcie suwerenowi , jak to się zaczęło;
1. Dziadek Tuska w Wermachcie; jakaś była to nagonka na PO I Tuska. Dziadek, który tak naprawdę był bohaterem.
2. Ta z aparycją anioła Gabriela Pani Wasserman na zlecenie Prezesa PiS-su po kilkakrot-nym wzywaniu do Prokuratury w końcu nic nie osiągnęła i zrezygnowała.
3. Te miesięcznice; rocznice niby zamordowania Lecha Kaczyńskiego
4. Najgorszy sort", ?kanalie", ?zdradzieckie mordy", ?agenci Berlina" ?

Kończąc; opozycja musi twardo żądać niezależnego śledztwa; nie łudźmy się Prokura-torzy nie zbadają i nie rozwikłają tej sprawy bezstronnie i niezależnie.
`