Jakie wyzwania demograficzne stoją przed ludzkością? [PODCAST]

RADIO TOK.FM
18.01.2019 19:24

Przed światem stoi wiele wyzwań demograficznych. Jednym z najważniejszych jest starzenie się populacji. Europa i cały świat zachodni się starzeją. Prognozy mówią, że w 2050 roku będzie 2 miliardy osób w grupie 65+. Czy jest to zagrożenie czy jednak tylko wyzwanie?

W rozmowie uczestniczyli:

Jakub Kulisa - Architekt. W 2018 r. za rewolucyjny projekt Skyshelter.zip został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie architektury wysokościowej przyznawanej przez magazyn 'eVolo' z Los Angeles.

Agnieszka Labus -, fundatorka i prezeska fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Paweł Radziszewski - Ekspert w zakresie aerodynamiki, platform autonomicznych oraz nowych środków transportu.

Dariusz Baranowski - Fizyk atmosfery i oceanu specjalizujący się w meteorologii tropikalnej, oddziaływaniach atmosfera - ocean oraz zajmujący się przewidywalnością pogody.

Bogusław Szlachetko - Inżynier. Wspólnie z dr. Michałem Lowerem opracował algorytmy sztucznej inteligencji oparte na regułach rozmytych wykorzystywanych do sterowania robotami powietrznymi.

Więcej na ten temat: ziemia, demografia, ludzie, jutronauci, populacja
Więcej na ten temat: ziemia, demografia, ludzie, jutronauci, populacja
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka