Adam Michnik zaprasza na debatę "Gazety Wyborczej" w Muzeum Narodowym "Pamięć zbiorowa: 1905, wielka wojna, zabójstwo Narutowicza"

Adam Michnik, realizacja: Dariusz Fabisiak, zdjęcia: Michał Kosiński, montaż: Katarzyna Dworak, Łukasz Carbone
17.01.2019 13:16

DEBATY WOKÓŁ NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji trwania wystawy 'Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918' raz w miesiącu wspólnie z historykami, publicystami i dziennikarzami związanymi z tygodnikiem 'Do Rzeczy', dziennikami 'Gazetą Wyborczą' i 'Rzeczpospolitą' zaprasza do rozmów wokół niepodległości.

20 stycznia, o godzinie 18.30 w holu Muzeum Narodowego odbędzie się druga debata w cyklu czterech spotkań, pt. 'Pamięć zbiorowa: 1905, wielka wojna, zabójstwo Narutowicza'. Przeprowadzi ją 'Gazeta Wyborcza'. Głos zabiorą redaktor red. Adam Michnik, mec. Roman Giertych oraz dr hab. Maciej Górny. Rozmowę poprowadzi red. Dorota Wysocka - Schnepf. Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie będzie transmitowane na wyborcza.pl i FB Gazeta Wyborcza.

Trzecią debatę pt. 'Kształtowanie tożsamości narodowej: 1918-2018' w dniu 17 lutego 2019 roku, przeprowadzi dziennik 'Rzeczpospolita'.

Czwarta debata poświęcona odpowiedzi na pytanie 'Czy jest potrzebna sztuka narodowa, a jeśli tak - to jaka miałaby być?', odbędzie się 10 marca 2019 roku, przeprowadzi je Muzeum Narodowe.
Za nami już listopadowa debata, która była pierwszą w cyklu, pod tytułem 'Józef Piłsudski i kształt ustroju państwa' - zorganizował ją tygodnik 'Do Rzeczy'.

Więcej informacji o debatach, oraz relacja z już przeprowadzonych spotkań na stronie: debaty.mnw.pl

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka