W poniedziałek wieczorem o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na konferencji prasowej poinformował jej twórca Jerzy Owsiak. 'Potrzebny jesteś tej Polsce, która chce czynić dobro. Apeluję do Ciebie, abyś rozważył raz jeszcze, czy nie możesz wycofać swojej dymisji' - komentuje redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej' Adam Michnik.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ja rozumiem Jurka Owsiaka - to całe bagna, które się na niego wylało; zniszczenie święta - tego jednego dnia w roku przez zabójcę. To co wczoraj było w Dzienniku Telewizyjnym to był szczyt draństwa, który pokazał, że oni się już przed niczym nie cofną. Odejście Jerzego Owsiaka jest symbolem tych rządów - odchodzi to co dobre, profesjonalne, otwarte, szerzące pozytywne emocje u ludzi; przychodzi to co jest zgniłe, nieempatyczne, wiernopoddańcze i wulgarne. To jest wstrząs, który wywoła lawinę.
@detektyw_klucha
Tylko czy na pewno wywoła...?
już oceniałe(a)ś
2
1
Ustępować nie można tym bardziej! że partia PiS, a teraz już partyjne państwo Kaczyńskiego, to nie jakieś wypowiedzi pojedynczych polityków, to od lat (ileż to było comiesięcznych seansów nienawiści przed pałacem prezydenckim? ile to trwało lat?) ŚWIADOMIE  Z PREMEDYTACJĄ  ORGANIZOWANA, NIERZADKO  ZINSTYTUCJONALIZOWANA (np.całkowicie jest jej podporządkowana dezinformacyjna działalność TVP)  NIENAWIŚĆ! Ostatni wymowny jej akt to finasowana przez państwo PiS kampania szczucia przeciwko polskim sędziom prowadzona w kraju i za granicą. Budowanie konfliktów i podziałów w społeczeństwie to świadomie realizowana polityka, czego nawet nie ukrywają tacy ideologowie PiS-u jak np. Zybertowicz.Teraz gdy opanowali TVP,  leje się stamtąd kłamliwa i nienawistna propaganda godna Goebelsa która jest przecież  głosem Kaczyńskiego i jego partii zmierzających śladem NSDAP i PZPR. Do tego nienawistnego ryku dołączają faszyzujący szowiniści oraz kościelny chór tysięcy ambon w zdecydowanej większości perfekcyjne dostrojonych do nienawistnego przkazu gwałcicieli polskiej Konstytucji i oszustów smoleńskich. Złowieszcza siła tego zwartego nienawistnego wrzasku doprowadzi jeszcze  do niejednej zbrodni
@halfl-itra
trzeba zrobic raport podsumowujący wszystkie bezeceństwa tak zwanej telewizji polskiej i tak zwanego polskiego radia we wszystkich wydaniach. policzyć klamstwa i szczucia ---- przyda się , aby pokazać niektorym jak to jest .
już oceniałe(a)ś
6
0
Podpisuję się pod Apelem Adama Michnika dwiema pacynkami. Jurku wyobrażam sobie, że z twoją wrażliwością musi być Ci nieznośnie ciężko. Strasznie ci współczujemy. Stay cool, please don't go !
już oceniałe(a)ś
43
0
z jednej strony rozumiem (albo mi się tak wydaje) decyzję Jurka - po śmierci prezydenta Adamowicza w samym centrum finału Orkiestra nie będzie już taka sama; nie będzie już hucznym, radosnym, porywającym świętem jakim była do tej pory, bo być nie może. z drugiej jednak strony Orkiestry bez Jurka sobie nie wyobrażam. i nie wyobrażam sobie Polski bez Orkiestry.
już oceniałe(a)ś
44
1
Człowieu chcesz żeby mendy były górą?
już oceniałe(a)ś
36
0
Ciśnie się na usta pytanie: Czy ten naród w ogóle zasługuje na tak wielkich ludzi jak pan Jerzy Owsiak...?
już oceniałe(a)ś
32
0
Prosimy Jurka żeby został czyli wziął się do roboty, a ja twierdzę, że ten człowiek potrzebuje trochę odpoczynku. Odetchnąć psychicznie. On potrzebuje pomocy. Może znajdzie się ktoś kto umie mu pomóc zapanować nad tą sytuacją. Po tylu latach użerania się z przeciwnikami sam bym się poddał. Mamy ludzi którzy mogą to zmienić. Dopiero będziemy mieli prawo do PROSZENIA!!!! Jurka o pozostanie. Prosić o dalszą pracę powinniśmy po tym gdy uszanujemy to co zrobił, oddamy Mu cześć poprzez jakiś gest, który go skłoni do powrotu. Może symbolicznie jakieś najwyższe odznaczenie (ech głupoty piszę - ale jak to wyrazić?) Pomyślałem również o nagrodzie Nobla, ale czy ktoś to zrozumie. Chyba, że się mylę. JUREK ODPOCZNIJ. JEŚLI POTRZEBUJESZ POMOCY - DAJ NAM ZNAĆ.
już oceniałe(a)ś
28
0
nie jurku. zostaw ten kraj w cholere tak jak ja. wyjedz i prowadz normalne zycie w normalym spoleczenstwie. ten dziki kraj na ciebie nie zasluguje. niech sie zakisza w tym katofaszyzmie. niech im ruskie znowu chomato zaloza. ten glupi narod zasluguje tylko na to by popiskiwac pod ruskim butem bo na wolnosc jest zbyt glupi. ten marsz? teraz to juz bruk trzeba rwac i isc z nim na sejm by to bydlo poodrywac za lby od koryt i do klatek zapedzic!
już oceniałe(a)ś
17
5
`