Skonstruowane w czasie II wojny światowej czołgi T-34 były używane przez Laotańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i zostały przekazane bezpłatnie Rosji.
Ministerstwo obrony Rosji zapowiedziało, że przekazane czołgi będą używane przy przeprowadzaniu Parad Zwycięstwa, odnawianiu muzealnych ekspozycji i zdjęciach do filmów. Dlaczego Rosjanom wyczerpał się zasób czołgów T-34? Zobacz wideo.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Podobnie PiS powinni zebrać wszystkie TU-154.
już oceniałe(a)ś
20
2
Przyczyna jest dosyć prosta, panie redaktorze. Czołgi te - jeśli jest tak jak pan pisze - zostały wyprodukowane jeszcze podczas II WŚ i są zatem identyczne jak te, które uczestniczyły w prawdziwym boju. Tych ostatnich zaś, do naszych czasów, przetrwało w sumie nie tak wiele (złomowanie, cele poligonowe itp.) i są dzisiaj rarytasem na skalę muzealniczą. Nie szukałbym tu sensacji.
@lwplwp
?Wyprodukowane jeszcze podczas II WŚ, a zatem identyczne jak te, które uczestniczyły w prawdziwym boju?.
Cóż za żelazna logika :-)
już oceniałe(a)ś
4
6
A u nas błaszczak wymyślił czyszczenie blaszanych hełmów z lat 60-tych za 30 milionów złotych. Następnie przyjdzie czas na łuki i dzidy.
już oceniałe(a)ś
12
1
ponoc pan Blaszczak jest zainteresowany?..takie T34 wraz ze zlomowanymi niszczycielami z australii -znacznie podniosloby wartosc bojowa polskich sil zbrojnych?.
już oceniałe(a)ś
11
1
lecz się człowieku.jeszcze jeden taki artykuł i stracie prenumeratora.
@jurekc1
Nie strasz, nie strasz...
Śmiało, nie krępuj się.
Zawsze się jakiś ruski troll znajdzie, luki po sobie nie zostawisz.
już oceniałe(a)ś
3
4
`