Jak zmieni się rola człowieka w świecie przyszłości? [PODCAST]

Radio TOK.FM
04.01.2019 19:49

Czy w przyszłości my ludzie będziemy do czegokolwiek potrzebni? Roboty stały się realnym zagrożeniem dla człowieka na rynku pracy. Czy rozwój sztucznej inteligencji i robotyzacji pozbawi nas zajęcia? Na te i wiele innych pytań odpowiadają goście podcastu studia TOK FM na temat roli człowieka w przyszłości.

Dariusz Jemielniak polski teoretyk zarządzania, profesor nauk ekonomicznych specjalizujący się w zarządzaniu wysokimi technologiami i organizacjami otwartej współpracy. Kierownik katedry zarządzania międzynarodowego oraz centrum badawczego CROW w Akademii Leona Koźmińskiego i założyciel grupy badawczej NERC.

Piotr Palczewski absolwent AGH. Twórca systemu komunikacji sterowanego falami mózgowymi. W ramach pracy dyplomowej zaprojektował i skonstruował pierwszą na świecie drukarkę 3D wykonaną w całości z klocków LEGO. Został również nagrodzony przez Stowarzyszenie Wychowanków AGH tytułem - Absolwent AGH Junior 2014.

Leon Ciechanowski absolwent filozofii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawski, oraz międzyuczelnianych studiów w Akademii Artes Liberales. Współpracuje z MIT. Zajmuje się relacją Human-non-human, poczuciem sprawstwa kontroli, efektem Uncanny Valley. Pomaga producentom sztucznej inteligencji i deweloperom. W swoich badaniach rozważa, jak tworzyć bezpieczniejsze, nieoszukujące maszyny. Jest współtwórcą pierwszego na świecie spotkania i doporowadzenia do rozmowy człowieka z chat-botem.

Michał Marczak reżyser filmowy, scenarzysta, operator Jego ostatni film 'Wszystkie Nieprzespane Noce' wygrał nagrodę za reżyserię na festiwalu Sundance w 2016 r. Portal 'Indiewire' uznał Michała za jednego z dziesięciu najlepszych operatorów 2017, zestawiając go z takimi nazwiskami jak Roger Deakins. Film znalazł się na liście najlepszych filmów roku według magazynów Rolling Stones, Indiewire, Sight and Sound, Film comment. Michał jest również twórcą teledysków. Pracował m.in. z Radiohead (I promise), Mark Pritchard & Thom Yorke (Beautiful People), Brodka (Wszystko czego dziś chcę).

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka