Polski rząd przesłał do Komisji Europejskiej swoje stanowisko w sprawie wykonania postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. - Jest to dość dziwne stanowisko - komentuje publicystka Ewa Siedlecka i zwraca uwagę na to, że chociaż nie zostało ono podane do publicznej wiadomości, to z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd nie informuje w nim, co zrobił, ale kwestionuje prawo TSUE do nałożenia na Polskę zabezpieczenia. Taka postawa polskich władz, na co zwraca uwagę Siedlecka, nie wróży najlepiej, jeśli chodzi o trwający już spór pomiędzy Polską a Unią Europejską.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak będą nałożone kary na Polskę to nie budżet ale PiS ze swojego majątku bedzie płacił.Sprzedamy wszystko co powiazane z PiS
@Piegus
Prezesa będzie trudno opchnąć... może von Hagens zabierze...
już oceniałe(a)ś
0
0
Frans Timmermans właśnie powiedział podczas posiedzenia komisji ds. wolności obywatelskich Unii Europejskiej: ?Muszę państwa poinformować, że niestety, do dzisiaj żadne z obaw Komisji, wyrażone w jej uzasadnionej propozycji, nie zostały rozwiane przez stronę polską. Systematyczne zagrożenie praworządności nadal istnieje? Zaznaczył też, że ?polscy sędziowie, którzy wystąpili do TSUE z pytaniami prejudycjalnymi, spotkali się z groźbą kar. - Doszło do przyspieszenia wdrażania systemu emerytalnego, który został przez nas skrytykowany? ? uznał - ?Nie mogę państwu przekazać informacji o pozytywnych zmianach?.
Dodał, iż brak przedstawiciela polskiego rządu (min. Ziobro?) cytuję: ?nie jest dla mnie zadowalający? Dalej: ?Polski rząd zdaje się wierzyć, że do wykonania zabezpieczenia TSUE potrzebna jest nowelizacja ustawy. Taka nowelizacja nie została do dzisiaj zaproponowana? ? stwierdził z zaskoczeniem.
PiS jest jak śmiertelna choroba! Wobec krytyki ze strony instytucji i poszczególnych urzędników europejskich zezłośliwia się w trójnasób i wbrew logice, ni powstrzymuje, ni spowalnia, lecz złośliwie turbo-przyspiesza swe szkodliwe legislacyjne działania!!! Tak było z ustawą o IPN, tak jest obecnie z rozwałką porządku w sądownictwie! Polexit pisi nam fundują na 100 procent!!! Co do kar za każdy dzień zwłoki nie zapłacę ni złamanego Grosza ni EUR!!! Niech płaci werchuszka oligarchów tej haniebnej władzy, niech płaci elektorat pis wyłącznie z własnych kieszeni, niech płaci tzw. "lud smoleński" i środowiska suto doinwestowanego radia "Maryja" i klubów "GP"!
już oceniałe(a)ś
28
0
PIS zawsze kpił i lekceważył innych . Takie postępowanie nie jednoczy Polski , Europy i prowadzi do nienawiści .
już oceniałe(a)ś
27
0
Skończyć z tą zabawą w ciuciubabkę i niech ta "wyimaginowana wspólnota" pokaże rządowi PiS swoją niewyimaginowaną siłę, w przełożeniu choćby na kary finansowe.
@def11
dla rządu pis ta kara finansowa w 100 % zgoda ale to dotknie nas wszystkich
już oceniałe(a)ś
4
0
@def11
No niech wreszcie pokaże. Czekamy od 3 lat :-) A już na wiosnę narody Europy pokażą w wyborach tym wszystkim Timmermansom i Junckerom środkowy palec.
już oceniałe(a)ś
1
6
@oola
Kara niestety dotknie nas Polakow ale to my wybralismy tez PIS.
już oceniałe(a)ś
3
0
@oola
na takie zwarcie PiS nie pójdzie, adekwatnie jak w przypadku Puszczy Białowieskiej ..
już oceniałe(a)ś
3
1
@artykulczwarty
pożyjemy zobaczymy
już oceniałe(a)ś
1
1
A kto bogatemu zabroni?
@treponema
a kto tu jest bogaty napewno nie Polska.
już oceniałe(a)ś
7
0
@1953rjm
Dla pisowca skarb panstwa jest jak dla ruskiego oligarchy bogactwo naturalne.
już oceniałe(a)ś
7
0
@treponema
Ja nie zapłacę ni złamanego centa ni EUR!!! Niech płaci werchuszka oligarchów tej haniebnej władzy, niech płaci elektorat PiS wyłącznie z własnych kieszeni, niech płaci tzw. "lud smoleński" i środowiska suto doinwestowanego radia "Maryja" i klubów "GP"! Niech płacą.
już oceniałe(a)ś
6
0
Kary, kary i jeszcze raz kary! Wysokie! Tylko to podziała na pisowski beton!
już oceniałe(a)ś
15
0
Bardzo cenię i lubię panią Siedlecką i bardzo chętnie PRZECZYTAŁBYM jej komentarz.
już oceniałe(a)ś
8
0
Rząd PISu to rząd zdrady narodowej. Zdrady wartości demokratycznego państwa oraz naszych europejskich aspiracji. Destrukcja, wynikająca z pisowskich działań obejmuje coraz więcej dziedzin naszego życia. Nie wynika ona tylko z totalnej nieudolności i pazerności, jest celem samym w sobie. Nie ma co liczyć na ich opamiętanie. Dobrowolnie nie ustąpią dopóki nie pozostawią po sobie samych zgliszczy. Czy wtedy dopiero obudzi się suweren? Jedynym sposobem jest ZJEDNOCZONA OPOZYCJA.
już oceniałe(a)ś
8
0
`