Stanisław Trzciński o Kuroniu: "Jacek miał nieprawdopodobny dar do zjednywania sobie młodych ludzi, bo potrafił słuchać"

Edyta Iwaniuk; Zdjęcia: Kinga Kenig; Montaż: Michał Szyszka
13.11.2018 21:35

'Ważne jest pamiętać o Jacku też ze względu na fundamentalne zdanie, które nam pozostawił. Żeby zakładać własne komitety, a nie palić stare' - mówił o Jacku Kuroniu jego przyjaciel menedżer kultury i producent muzyczny Stanisław Trzciński.

31 października 2018 r. nakładem Wydawnictwa Agora i Wydawnictwa Czarne ukazała się długo oczekiwana biografia Jacka Kuronia zatytułowana 'Jacek' autorstwa Anny Bikont i Heleny Łuczywo.

'Trudno nie zgodzić się z Agnieszką Holland, która mówiła, że jest to trudna i bolesna książka. Ze względu na niezwykle szczegółowe opisy trudnych momentów w życiu Jacka, jak choroba. A dla mnie, jako kogoś kto Jacka znał, było to bardzo bolesne'

Jacek Kuroń był jednym z tych, którzy współtworzyli niepodległą Polskę. Bezkompromisowość i zaangażowanie okupił ponad dziewięcioma latami więzienia. W młodości budował komunizm, w statecznym wieku - kapitalizm, jedno i drugie uznał pod koniec życia za swój błąd. Z ducha socjalista, żarliwie wierzył w ruchy społeczne, w oddolne skrzykiwanie się ludzi. Był postacią wyjątkowo barwną i wyjątkowo szlachetną, co niekoniecznie musi iść w parze.

Więcej na ten temat: jacek kuroń
Więcej na ten temat: jacek kuroń
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka