Według wyników sondażowych Rafał Trzaskowski zdecydowanie pokonał Patryka Jakiego w pierwszej turze, osiągając ponad 54 proc. głosów. Kandydat PiS nieco ponad 30 proc. Paweł Kasprzak, jeden z przywódców Obywateli RP, podchodzi do tych wyników ze słodko-gorzkim nastawieniem. 'Być może PiS odda władzę, ale żaden z polskich problemów nie zostanie rozwiązany i kiedyś populiści wrócą' - ostrzega. Zobaczcie jego komentarz odnośnie do wyników wyborów.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
No, na to jest pewien sposób: niech się lewica przestanie żreć miedzy sobą, zorganizuje w blok, koalicję czy coś (jak zwał, tak zwał) i przedstawi sensowny program, niekoniecznie oparty o symetryzm i nie polegający na gryzieniu "wrednych" liberałów. I wreszcie przestanie marnować głosy swoich zwolenników.
już oceniałe(a)ś
16
0
Trudno odmówić Kasprzakowi racji. Też z bólem zagłosowałem w końcu na KO (ta nazwa zdecydowanie ułatwiała taka decyzję), jak pary razy wcześniej na PO itp., choć wolałbym choćby na Kasprzaka głosować, albo kogoś z O RP.
już oceniałe(a)ś
16
0
Facet mowi naprawde sensowne rzeczy , bardzo stanowczo i bez agresji
już oceniałe(a)ś
11
0
Trzeba zacząć od tego co możliwe, pan Kasprzak mógłby wystartować w wyborach prezydenckich, byłby poważnym kandydatem, szczególnie jeżeli Tusk nie będzie brał w nich udziału, wtedy ta nie pisia strona, ta prodemokratyczna strona Polski ma takie jednoczące osoby jak pan Kasprzak albo pani Nowacka
już oceniałe(a)ś
7
1
Rozwiązanie istnieje.
Jest stosunkowo proste i znane od dawna:
Http://studioopinii.pl/telewizja-pokazala-345

Cóż z tego, skoro liderzy opozycji i mainstreamowe media pozostają głuche?

Oto fragmenty komentarzy zamieszczonych pod jednym z artykułów:
h t t p : / / wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24079467,frasyniuk-po-wyborach-nie-ma-co-otwierac-szampanow-bo-po.html

------------
lukasiklukasik 23.10.2018, 08:34
Opozycja, i Polska, potrzebuje wspólnej listy WYBORCZEJ demokratów proeuropejskich, zbudowanej na najmniejszym wspólnym mianowniku prawa i Europy, reszta programu idzie za kandydatem -- wiesz za kim oddajesz głos.

Żaden głos na Śpiewaka, Rozenka, Glusman, Zandberga tam nie byłby zmarnowany. Wyborcy mogliby nie bać się, że nie odddadzą głosu za demokracją i rządami prawa. Takie wyniki byłyby faktycznym obrazem poparcia partii/stowarzyszeń.
Dlaczego ten postulat podnoszony przez prof. Radosława Markowskiego, senatora Marka Borowskiego i posła Adama Szapkę jest ignorowany przez reprezentantów opinii publicznej w mediach?

Trzeba dyskutować o tej koncepcji, ona musi być "na tapecie". Przekonać polityków będzie trudno, ale presja dziennikarzy, publicystów może popularyzować tę najskuteczniejszą koncepcję wyrwania kraju z łap uzurpatorów.

Jeszcze prośba do oceniających ten konentarz: stawiasz minus, to napisz -- dlaczego. Dyskutujmy.

------------
Obywatel_z_KONSTYTUCJA 23.10.2018, 09:22
@lukasiklukasik
Popieram. I proponuję, żeby hasłem najbliższej kampanii do europarlamentu było: "Polska to nie PiS".
Te 5 mln obywateli popierających PiS powinno pozostać mniejszością i być traktowana jako mniejszość. Z należnym szacunkiem, ale bez wpływu na kierunek rozwoju Polski.

Denerwowało mnie to rozbicie w samorządowych. W efekcie znowu PO (z nazwą zmienioną chwilowo na KO) zgarnęła głosy, które jej się nie należały, bo to były jedynie głosy anty-PiS. Jedna wspólna lista anty-PiS dałaby ogromną przewagę nad PiS.

------------
mdzj 23.10.2018, 09:34
@lukasiklukasik

Krotko mówiąc, przywolujemy koncepcje koalicji "Europa.xx "
rodem ze StudiaOpinii. Jak zwykle, podpisuję się wszystkimi kończynami

Koalicja mogłaby łączyć wszystkie ugrupowania majace jeden wspolny mianownik - poszanowanie dla prawa i podstawowych zasad demokracji. Reszta może być indywidualna, oceniana i rozliczana również indywidualnie:
Europa.PO,
Europa.Razem,
Europa.PSL
etc...
Wazne, aby d`Hondt liczył głosy wspólnie.

------------
lukasiklukasik 23.10.2018, 10:19
@mdzj
Tak, tę ideę pierwszy raz przeczytałem u PIRS-a (Http://studioopinii.pl/telewizja-pokazala-345) zadziwiłem się jej prostotą i oczywistością, a zaraz potem minimalnym odzewem w opinii publicznej. Jałowymi dywagacjami komentatorów i publicystów z mediów liberalnych nad ewentualnymi koalicjami programowymi (!?) i brakiem dostrzeżenia tego najszybszego sposobu rozprawienia się z bandytami politycznymi. Jak by wyglądały sondaże już w 2017 roku, gdyby w nich pojawił się słupek Koalicji Europa -- szczury zaczęłyby uciekać natychmiast. Ta szansa została zmarnowana, może przed 2019 zmądrzejemy?
@mdzj (Koalicja mogłaby łączyć wszystkie ugrupowania majace jeden wspolny mianownik - poszanowanie dla prawa i podstawowych zasad demokracji):

To już sławetny KOD był takim ruchem i po jego losach widać, że sprawa nie jest tak łatwa, jak się wydaje. KOD, zdaje się, dalej jakoś lokalnie istnieje, ale już żadnej znaczącej roli nie gra. To dobra nauczka i dowód, ze problem banalny nie jest. Taka polityczna struktura musi mieć jednak pewną spójność i organizację, żeby cokolwiek sensownego zdziałała.

Niegdyś, na początku drogi do wolności były Komitety Obywatelskie i one całkiem sprawnie działały reprezentując całą sensowną opozycję antykomunistyczną; szkoda, że zmarnowano ten wysiłek organizacyjny.

Schetyna ze swoją PO jednak zapewnia pewną skuteczność działań, dlatego jakoś prosperuje.
już oceniałe(a)ś
0
0
Polsce (na tym etapie) potrzebny jest system dwupartyjny, prosty i przejrzysty.
już oceniałe(a)ś
1
5
Co proponuje Paweł Kasprzak? Zakaz organizowania się po stronie opozycji? Przymusowy podział PIS ?
@kotwbutach
na stronie ORP jest zarys propozycji programowych, też dużo tekstów Kasprzaka. Nie wiem, który polityk ma tyle do zaproponowania.
już oceniałe(a)ś
13
0
`