20 reporterów, 16 województw, ponad 100 rozmów. Jak żyje się w naszym kraju? Multireportaż "Posłuchaj Polski" już jutro na Wyborcza.pl

Red.
16.10.2018 20:18

Ogród, grzyby, piękny widok na oknem - bohaterowie multireportażu 'Posłuchaj Polski' kochają życie w mniejszych miejscowościach za spokój, ciszę i świeże powietrze. Narzekają na ochronę zdrowia, brak sklepów i dojazdy. Nawet do kilkutysięcznych miejscowości w całej Polsce  nie dojeżdżają miejskie autobusy, kolej zlikwidowano jeszcze w latach 90. Seniorzy, żeby dojechać do specjalistów proszą o podwiezienie  swoje dzieci (często nie mieszkają z nimi) czy sąsiadów. Młodzi ludzi, których na wsiach właściwie nie ma - nie wyobrażają sobie życia bez samochodu.

Przed wyborami pojechaliśmy z kamerami do 53 wsi i miasteczek. Omijaliśmy metropolie, żeby posłuchać tych, którym najczęściej nie daje się głosu. Ich zdanie zwłaszcza przed wyborami  jest ważne. Już jutro na Wyborcza.pl multireportaż składający się ze 100 filmów, który przygotowało 20 reporterów w całej Polsce.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka