Nad wejściem do Sądu Najwyższego w Warszawie zawisł ogromny baner z napisem 'Konstytucja'. 'Sąd Najwyższy broni konstytucji. Tu nie sięga władza PiS' - napisali na stronie wydarzenia Obywatele RP, którzy zorganizowali protest. Wśród osób, które manifestowały przed gmachem SN, był legendarny opozycjonista Władysław Frasyniuk. W rozmowie z Marcinem Warszawskim prognozował, co czeka Polaków, jeśli obecna władza doprowadzi do usunięcia Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska I prezes Sądu Najwyższego. Zobaczcie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Postawa pana Władysława Frasyniuka powinna być przykładem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wolność. Wyrazy szacunku panie Władysławie.
@dupek
Zgoda SN na zawieszenie politycznego hasła na budynku SN jest oczywistym dowodem na prowadzenie akcji politycznej przez SN przeciwko rządowi PiS. Tylko ten jeden fakt, jest wystarczającym powodem dla dalszego procesu zmian w sądownicwie.
już oceniałe(a)ś
0
32
@arawin321
Brak zgody oznaczałby przyłączenie się SN do hybrydowego puczu w wykonaniu Księciunia i jego Ogrów.
kwejk.pl/obrazek/1848080/toudi-i-ksieciunio.html
już oceniałe(a)ś
19
0
@arawin321
Władysław Frasyniuk, pisowski śmieciu, to więziony latami bohater stanu wojennego, kawaler Orła Białego, najwyższego polskiego odznaczenia, znienawidzony, zaciekle ścigany przez komunistów i latami przez nich więziony. Dzisiaj jest prześladowany przez Kaczyńskiego, tchórza stanu wojennego i jego politycznych gangsterów, łajdaków gwałcących Konstytucję własnego kraju i odbudowujących PRL-owskie porządki, którym kanalio służysz. Zostaną za to ukarani. A obrona najwyższgo polskiego prawa przed bandytami JEST OBOWIĄZKIEM POLSKICH SĘDZIÓW. Zrozumiałeś politruku gwałcicieli polskiej Konstytucji? Ponjał waśka?
już oceniałe(a)ś
27
0
@halfl-itra
Rzuciłem okiem na życiorys Frasyniuka zamiesczony na Wikipedii, ale tam nic nie ma o orderze Orła Białego dla Frasyniuka, chociaż jest mowa o innych orderach dla niego.

Węc byłoby miło gdyby autor komentarza podał jakieś wiarygodne źródło informacji o orderze Orła Białego dla Frasyniuka.
już oceniałe(a)ś
0
14
@arawin321
konstytucja to polityczne hasło???
już oceniałe(a)ś
17
0
@maadzik3
Każde hasło wykorzystywane przez polityczną opozycję ma charakter polityczny.
już oceniałe(a)ś
0
8
@arawin321
spadaj kremlowska gnido
już oceniałe(a)ś
9
0
@arawin321
Na ciebie nie trzeba rzucać okiem żeby dowiedzieć się kim jesteś. Ile płacą twoi mocodawcy ? Może warto ?
już oceniałe(a)ś
0
0
Wladku ! masz racje, ale co z tego ? Przecietne IQ 'suwerena' obnizylo sie o jakies 30 punktow/osoba w ostatnich 30 latach...
@paulhandhman

To znaczy, że te wszystkie przemiany po 1989 doprowadziły do masowego ogłupienia narodu?

Mocno pisowska teza ;-)
już oceniałe(a)ś
3
12
@kwartalGWza5zet
hmmm... nie znam sie na PISie i jego 'tezach', ale zauwazam pewnego rodzaju postepujacy imbecylizm w skali swiatowej. Polske obserwuje przez ostatnie 20 lat 'z oddali' i wydaje mi sie, ze ten kraj dorownuje 'ogolnoswiatowemu zdebilnieniu w stopniu podobnym lub nawet przewyzszajacym 'sredniej swiatowej'...
już oceniałe(a)ś
19
0
@paulhandhman
Informuję wszystkich zainteresowanych, że polscy sędziowe wysyłają listy z odpowiedziami do sądów europejskich, zaniepokojonych reformą polskiego sądownictwa. W odpowiedziach, polscy sędziowie podkreślają, że sędziowie w naszym kraju są niezależni od władzy politycznej i niezawiśli w swoich wyrokach sądowych.
już oceniałe(a)ś
0
12
@arawin321
Ale takie listy piszą tylko ci sędziowie, którzy zostali mianowani przez ministra Zero prezesami sądów.
już oceniałe(a)ś
11
0
Zostanie nam tylko ulica i zagranica, choć PiS podobnie jak kiedyś komuniści próbuje szydzić i zdeprecjonować te środowiska/miejsca oporu i niezgody na autorytarne, niedemokratyczne rządy w Polsce.

PiS to ZŁO
@def11
Prof. Gersdorf nie jest prezesem SN, ponieważ sędzia w stanie spoczynku czyli pani Gersdorf, nie może pełnić funkcji prezesa SN. A procedura wyboru nowego prezesa SN przebiega sprawnie, więc to jest tylko kwestia czasu, gdy zostanie wybrany nowy prezes SN.
już oceniałe(a)ś
0
14
@arawin321
pani prof. Gersdorf jest prezesem SN na mocy Konstytucji, ktora bardzo jasno i wyraznie okresla dlugosc jej kadencji

Konstytucji nie mozna zmienic zadna ustawa - takze ustawa o zmianie wieku emerytalnego - bo ustawa jest aktem nizszego rzedu niz Konstytucja

koniec i kropka

wszystko reszta to jest lamanie prawa - ktore usprawiedliwia lamanie prawa zeby sie temu sprzeciwiac
już oceniałe(a)ś
13
0
@arawin321
Jest tylko kwestią czasu, gdy PiSdent zmieni miejsce zamieszkania na zakład karny, a prawnicy (sędziowie, radcy prawni, adwokaci) którzy łamiąc konstytucję pomogli PiS-owi w zrobieniu zamachu na niezależne sądownictwo zostaną dożywotnio usunięci ze swoich zawodów.
już oceniałe(a)ś
9
0
@arawin321
a DEKRET o przejsciu w stan spoczynku , oraz o odwolaniu z zajmowanego stanowiska , tak dla Pani I Prezes SN oraz innych sedziow , ktorzy ukonczyli 65 rok zycia , oczywiscie ty napisales , podpisales , wraz z niezbedna kontrasygnata premiera i uroczyscie przekazales oczywiscie ty ...
"niezlomny" "czlowieku z budyniu" , powyzszym "tekstem" , nareszcie sam siebie zdemaskowales , teraz wszyscy moga juz wiedziec , ze tzw."arawin321" , to jest Adrian Maliniak , primo voto - Dupa ...
już oceniałe(a)ś
10
0
Dla NASZEGO wlasnego dobra , dla dobra NASZYCH wlasnych rodzin , WSZYSCY powinnismy , z rowna determinacja jak Wladyslaw FRASYNIUK , jak Obywatele RP , bronic NASZEJ Konstytucji , NASZYCH praw obywatelskich , demokracji oraz praworzadnosci w Polsce ...
@north-west
Trzeba do cholery iść na wybory, a nie na grilla!
już oceniałe(a)ś
2
0
Broniac konstytucji , broniac demokracji , broniac praw obywatelskich , broniac praworzadnosci w Polsce , bronimy naszego miejsca w UE , stajemy w obronie NASZEJ WIARYGODNOSCI oraz NASZEGO miejsca wsrod panstw demokratycznych ...
już oceniałe(a)ś
53
0
To nie postkomuniści, tylko strona solidarnościowo-kościelna dała nam tych ludzi, którzy już prawie całkiem zniszczyli w Polsce demokrację, a obywateli uważają za ciemny lud, któremu wystarczy dać miskę ryżu. Niebywałe, że na ich tle to przedstawiciele drugiej strony - post-PZPR-owcy są prawdziwymi demokratami i Europejczykami.
@cyrknoca
Postkomuniści. Homo sovieticus. W PIS-ie PZPR jest licznie reprezentowany.
już oceniałe(a)ś
12
0
@and.reh
PZPR miała w pewnym momencie 2 mln członków i kandydatów. Byli tam zwolennicy Moczara i Rakowskiego. Obawiam się, że każdy nurt polityczny w Polsce ma swoich post-PZPR-owców.
już oceniałe(a)ś
5
0
@and.reh
O to chodzi, że są RÓŻNI postkomuniści, tak jak są RÓŻNI ludzie wywodzący się z Solidarności. I tu, i tu są demokraci, i tu, i tu są zamordyści. Niestety, wydaje mi się że po stronie kościelno-postsolidarnościowej zamordystów jest dużo, dużo więcej. Jedni chcą takiej Polski jak Zachód, drudzy takiej jak Rosja, albo Włochy za Mussoliniego, Hiszpania za Franco, czy Portugalia za Salazara. Ten dawny podział Solidarność-PZPR nie ma już sensu. Ci którzy teraz rządzą unieważnili swoje przeszłe zasługi ogromem obecnych łajdactw. Każdego dnia demonstrują, że walczyli z Komuną nie o Wolną Polskę, tylko o zaprowadzenie dyktatury innego typu: nacjonalistyczno-religijnego.
już oceniałe(a)ś
13
0
@mastif2
Ale Kaczyńscy do PZPR nie należeli, więc nie tylko moczarowcy z PZPR zatruli część umysłów.
już oceniałe(a)ś
6
0
@cyrknoca
post-PZPR-owcy, ci aktywni politycznie, sa glownie w PIS teraz
już oceniałe(a)ś
6
0
@and.reh
Ponad polowa PZPR-owcow regularnie chodzila do kosciola , dlatego tzw. " narodowa opozycja wewnatrz partyjna" w PZPR , wspolnie z KK , wychodowali polskie kato-naziolstwo ...
już oceniałe(a)ś
7
0
@north-west
PS. to partyno-koscielne kato-naziolstwo , zaczelo sie juz tworzyc we wczesnym PRLu i caly czas bylo obecne wszedzie , tak w PZPRze , jak i w Krk a najgorszym jego przejawem byl '68 oraz pozniejsze lata ...
już oceniałe(a)ś
5
0
Frasyniuk był niezłomny za komuny, jest i teraz. W przeciwieństwie do "yntelygenta" z Żoliborza, który 13 grudnia spał do południa a Polska płonęła..
już oceniałe(a)ś
17
2
Trzeba wyleczyć kraj z czarnej pisuarowej zarazy podrzucanej przez wschodnią granice jak choroba afrykańskiego pomoru świń.Działa podobnie, poraża ośrodki mózgowe zwolenników,powoduje zbiorową nienawiść wajemną,osłabia moralność,powoduje podziały na tych nie zarażonych czyli gorszy sort i swołocz rase panów pisuarowych, nadludzi gardzących rodakami myślących inaczej,majacych prawo lżyć,bić,kopać i kraść,łamać prawo bo im sie to po prostu należy w chorobie w ramach dobrej putinowskiej zmiany .Pisuarowe zombi opanowuje cały kraj.Najwyższy czas dac temu opór w wyborach i na ulicy.
już oceniałe(a)ś
13
2
`