Nike 2018. "Pamięć operacyjna" Ewy Lipskiej: Ostentacyjnie niepoetyckie wiersze finalistki nagrody Nike

Ewa Lipska
06.10.2018 12:03

Ewa Lipska, poetka i felietonistka. Członkini i założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini Polskiej Akademii Umiejętności. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zadebiutowała w 1967 roku tomem poetyckim 'Wiersze'. Wybór jej wierszy ukazał się w prawie 40 obcojęzycznych wydaniach. Jej najnowsza 'Pamięć operacyjna' wprowadziła ją do grona 7 finalistów nagrody Nike 2018.

Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. Zostanie wręczona po raz 22., a kto ją otrzyma, dowiemy się w niedzielę 7 października. Lista 20 nominowanych jest ogłaszana w maju, 7 finalistów - na początku września. Decyzję o laureacie jury podejmuje w dniu wręczenia nagrody, zawsze w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są 'Wyborcza' i Fundacja Agory.

W niedzielę 7 października o godz. 19.15 zapraszamy na Fb 'Gazety Wyborczej', gdzie Michał Nogaś, Natalia Szostak i Justyna Suchecka poprowadzą relację prosto z czerwonego dywanu gali. O 20 w TVN24 i na Wyborcza.pl odbędzie się bezpośrednia transmisja z ceremonii rozdania nagród Nike 2018.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka