Nike 2018. Mikołaj Grynberg i jego "Rejchwach". Fikcja, która okazała się prawdą

Mikołaj Grynberg
05.10.2018 16:38

Mikołaj Grynberg, artysta, fotograf, dziennikarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia pokazywane były niemal na całym świecie. Autor albumów 'Dużo kobiet', 'Auschwitz - co ja tu robię?' oraz 'Ocaleni z XX wieku'. W 2014 roku wydał zbór rozmów 'Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne'. Od wielu lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów. Dzięki jego najnowszej książce 'Rejchwach', znalazł się w gronie 7 finalistów nagrody Nike 2018.

Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. Zostanie wręczona po raz 22., a kto ją otrzyma, dowiemy się w niedzielę 7 października. Lista 20 nominowanych jest ogłaszana w maju, 7 finalistów - na początku września. Decyzję o laureacie jury podejmuje w dniu wręczenia nagrody, zawsze w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są 'Wyborcza' i Fundacja Agory.

W niedzielę 7 października o godz. 19.15 zapraszamy na Fb 'Gazety Wyborczej', gdzie Michał Nogaś, Natalia Szostak i Justyna Suchecka poprowadzą relację prosto z czerwonego dywanu gali. O 20 w TVN24 i na Wyborcza.pl odbędzie się bezpośrednia transmisja z ceremonii rozdania nagród Nike 2018.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka