Jerzy Kronhold to poeta związany z grupą poetycką 'Teraz'. Urodził się w Cieszynie, w 1946 roku. Jest absolwentem wydziału reżyserii PWST w Warszawie. Współtworzył Nową Falę, był konsulem generalnym RP w Ostrawie i dyrektorem Instytutu Polskiego w Bratysławie.

Jego poezja to zachwyt z wyraźną, nieustającą nutką smutku. 'Stance' zdają się być dalszym ciągiem poruszającego tomu o tematyce żałobnej sprzed dwóch lat. Sam autor przyznaje, że to jego sposób na uwolnienie się z traumy.

Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. Zostanie wręczona po raz 22., a kto ją otrzyma, dowiemy się w niedzielę 7 października. Lista 20 nominowanych jest ogłaszana w maju, siedmiu finalistów - na początku września. Decyzję o laureacie jury podejmuje w dniu wręczenia nagrody, zawsze w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są 'Wyborcza' i Fundacja Agory. W niedzielę 7 października o godz. 19.15 zapraszamy na FB 'Gazety Wyborczej', gdzie Michał Nogaś, Natalia Szostak i Justyna Suchecka poprowadzą relację prosto z czerwonego dywanu gali. O godz. 20 w TVN24 i na Wyborcza.pl odbędzie się bezpośrednia transmisja z ceremonii rozdania nagród Nike 2018. Zaraz po zakończeniu gali zapraszamy na Wyborcza.pl, gdzie porozmawiamy z laureatem tegorocznej edycji.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
`