Dziennikarz 'Wyborczej' Wojciech Czuchnowski i Mariusz Gierszewski z Radia ZET dotarli do umów podpisanych przez sztab wyborczy Andrzeja Dudy w 2015 r. Wynika z nich, że w kampanii wyborczej ówczesnego kandydata na fotel prezydenta miały być wykorzystywane tzw. boty, czyli fałszywe konta fikcyjnych użytkowników, które masowo generują aktywność na Twitterze czy Facebooku. Roman Imielski, szef działu krajowego 'Gazety Wyborczej', tłumaczy, dlaczego wspólne odkrycie dziennikarzy rzuca nowe światło na kampanię prezydencką obecnego prezydenta. Zobaczcie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A czego się spodziewamy po Adrianie Maliniaku? uczciwości ???? Wolne żarty
"Co odkrycie dziennikarzy mówi o kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy?"
Na ten cytat odpowiem cytatem:
"Komuniści i złodzieje."
już oceniałe(a)ś
3
0
Problem z takimi technikami manipulacji jest taki, że działają one tylko, a może prawie tylko na ludzi głupich i łatwowiernych. Stosując je można wylansować jakieś zero - Trampka, czy Adriana, ale nie da się tak wypromować na przykład Nowackiej. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze PiS po sukcesie Dudy zintensyfikował manipulację i że do dzisiaj stosuje te metody.
@jac_l_w
Takich w Polsce nie brakuje. Przynajmniej 38-40%. Ilu jest w tym głupich nie wiadomo. Problem tylko jak im wytłumaczyć że ulegają kłamstwom i manipulacji.
już oceniałe(a)ś
12
1
@jac_l_w
Nie podzielam optymizmu. Myślę, że nie do końca możemy ocenić na ile marketing i manipulacje social media działają na nas wszystkich- także tych, którzy uważają, że są ponad to
już oceniałe(a)ś
0
1
No ładny klops! I co teraz z takim gościem zrobić?
@mimoza67
Ja wiem...
już oceniałe(a)ś
12
0
@old-lady
Myślimy o tym samym ?
już oceniałe(a)ś
7
0
@mimoza67
to co z Trumpem - czyli nic...
już oceniałe(a)ś
0
1
No cóż , drobne kanty na delegacjach nie zostały ukarane ,więc poszedł w większe oszustwo ,miejmy nadzieję .Jaki prezydent ,takie oszustwo:(
już oceniałe(a)ś
32
0
Internet-show wszedł im w krew.
Na GW od niedawna można zaobserwować nasilony desant nowych nickow. Tu, co prawda, z botami nie dadzą rady i musza (pewno z bólem serca) wydać na prenumeratę dla funkcyjnych - czegoż sie jednak nie robi dla zwycięstwa.
Weszliśmy w maraton wyborczy to i Szefernaker będzie sie dwoił i troił, by obsadzić wrogie media swoimi Mrcurious2000, 5zetazakwartal (czy jakoś tak), których rzucono na linie ku wsparciu stałych beniaminkow, jak towarzysz arawin celem siania, elegancko ujmując, dezinformacji, a mówiąc prosto z mostu - celem siania kłamstw, półprawd i gó...prawd i skłócania wyborców opozycji.
@polka_jakich_wiele
w punkt
już oceniałe(a)ś
4
0
Przecież to oczywista oczywistość: cała władza za wszelką cenę i z pomocą każdej metody w ręce PiS ! chyba nikt nie ma złudzeń co do poziomu etycznego tej ekipy. Pukają spod dna każdego poziomu.
już oceniałe(a)ś
30
0
Odkrycie dziennikarzy mówi żeby zapakować go do U-bota .
już oceniałe(a)ś
30
1
Tylko sztuczne byty popierają niedopracowanego androida.
Ale trzeba smarować. Dotychczas myślałem,ze suweren za pincet dał dupy i oddał buty,ale to było dwa zeta. Obciach większy niż Ku...zja.
już oceniałe(a)ś
15
1
`