Baby Shoes Remember odbyło się w Polsce po raz pierwszy. - Nie możemy akceptować w Polsce popełniania znowu i znowu tej samej zbrodni - mówi Nina Sankari z Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego, jedna z koordynatorek akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim. Jak twierdzi Marta Lampart akcja odbyła się w co najmniej 50 miastach, miasteczkach i wsiach w Polsce. Buciki zawieszono na ponad 80 kościołach. Szybko znikały z płotów. Naszemu reporterowi udało się nagrać przed kościołem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie jak zostają odcinane. Zapytał: Dlaczego? - To godzi w estetykę budynku - usłyszał.

Akcja Baby Shoes Remeber odbywa się w Irlandii od 2010 roku. Jej celem jest upamiętnienie ofiar pedofilii w Kościele katolickim
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Tak Kosciol bardziej sie zajmuje jak to okreslono"estetyka Kosciola" niz bolem i krzywda zhanbionych dzieci przez ksiezy. Obrzydliwe!!
@pare.slow
Kastrowac bydlo, jak w haremie.
już oceniałe(a)ś
2
0
@wh2015
be, to jest poważny temat, a nie wykrzykiwanie populistycznych haseł.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tam gdzie buciki znikały najszybciej, tam byli pedofile.
już oceniałe(a)ś
80
1
Ofiary pedofilii zbierajcie sie przed kosciolami i wykrzyczcie swoja Krzywde. Nie noscie tego w sobie.!!
Niech ci zboczency zaczna sie wstydzic i bac!!##
już oceniałe(a)ś
79
1
Najbardziej estetyczne są plakaty antyaborcyjne. Ciekawe czy jaśnie wielmożny ksiądz by je zdjął ?
już oceniałe(a)ś
71
0
Nie spodziewałem się takiego powodzenia akcji.
Ludzie mają już dość czarnej okupacji.
@janzdechlak
dzięki PiS-owi zmiany mentalne w Polsce zachodzą z dużym przyspieszeniem. KK w ostatnich 3 dekadach był traktowany jako niezbywalny element krajobrazu społeczno-politycznego, który zawsze miał ostatnie słowo, pomału zaczyna być inaczej.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ale zakrwawione ciało zmasakrowanego Chrystusa jak najbardziej wpisuje się w estetykę Kościoła. Podobnie szczątki tzw. męczenników za wiarę.
już oceniałe(a)ś
53
0
Co to jest "wizja estetyczna kościoła?
@Tomasz Paluch
to te nowo budowane pokraczne kościoły, gwałt na dobrym smaku. jaka estetyka taka reszta
już oceniałe(a)ś
13
0
@Tomasz Paluch
Bazylika w Licheniu.
już oceniałe(a)ś
16
0
@Tomasz Paluch
Estetyka kościoła polega na tym, żeby księża żyli w przepychu, ludek zaś niech zadowoli się byle czym i łoży na ich komfort. Dziś na cmentarzu we Wrocławiu na Sępolnie doświadczyłam tego. Kaplica wypasiona, a toaleta cmentarna nie do użycia - brudno i nie da się tam wejść. Ohyda!! A przecież to wielka nekropolia, przyjeżdżają ludzie z bardzo daleka na pogrzeb i gdzieś muszą załatwić potrzeby fizjologiczne. Ale kto o tym myśli? Ważne żeby kasa płynęła szerokim strumieniem!
już oceniałe(a)ś
11
0
WSPANIAŁA AKCJA!!!!
już oceniałe(a)ś
20
0
`