Najpierw 'Cześć i chwała bohaterom!', Mazurek Dąbrowskiego i race na rondzie Dmowskiego. Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny rozpoczynał się modlitwą prowadzoną przez katolickiego księdza. Później skandowano hasło z powstańczego plakatu: 'Jeden pocisk, jeden Niemiec'. Jednak gdy policaj ogłosiła, że decyzją Urzędu Miasta Warszawy zgromadzenie zostało rozwiązane, a funkcjonariusze zagrodzili narodowcom przejście Nowym Światem emocje sięgnęły zenitu. Wykrzykiwano hasła przeciwko prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, ale też przeciw policji i ministrowi spraw wewnętrznych Joachimowi Brudzińskiemu. Gdy po ustaleniach policja pozwoliła chodnikami przejść uczestnikom rozwiązanego marszu w kierunku Starego Miasta, na Nowym Świecie pojawili się Obywatele RP z antyfaszystowskimi plakatami. Reakcja niektórych narodowców nie ograniczyła się już wyłącznie do wykrzykiwania hasła 'Śmierć wrogom ojczyzny'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Sposób upamiętniania godziny W w Warszawie jest skandaliczny...! Przypomina kibolskie ustawki.. Nie rozumiem również przejazdu motocykli - w jaki sposób mają się donosić do pamięci powstania? Powstańcy walczyli również o kształt Polski: otwartej, demokratycznej, wielokulturowej, akceptującej - i to takie przykre, że "show" na obchodach skradają członkowie faszystowskiego ONR... To po prostu niebywałe!!!
@ceu1
Sama prawda. Szkoda, ze są ludzie, którzy pod płaszczem patriotyzmu dają upust swojej agresji.
już oceniałe(a)ś
3
0
ONR, Policja - jedna koalicja.
@kordy
Ja bym powiedział, że ONR i polski Koścół to jedna koalicja. Co tam robił ten klecha wśród skrajnych najonalistów? Uczył miłości do bliźniego?
już oceniałe(a)ś
10
0
Dlaczego faszystowska organizacja ONR została zdelegalizowana przed wojna, a teraz działa legalnie, i zawłaszcza najistotniejsze rocznice narodowe??? Jak to jest możliwe ze rząd RP upamiętnia Powstanie Warszawskie w wyniku którego faszyści zrujnowali miasto i zabili kwiat młodzieży polskiej oraz tysiące cywili, a tymczasem pochwała by współcześni faszyści bez problemu maszerowali legalnie przez Warszawę ??? Czy to nie ironia losu? Czy Polacy już całkiem zgłupieli ? Przecież to zło trzeba zdelegalizować, pogonić tych faszystów!!!To skandal !!!
@patriot.pl
Tak zgłupieli. Bo jak wyjaśnić, że naród tak ciężko doświadczony wojną pozwala na odnawianie się faszyzmu?
już oceniałe(a)ś
18
0
@patriot.pl
a nawet zidiocieli
już oceniałe(a)ś
6
0
@patriot.pl
Młodzież nie zna historii.W grupie czuje się silna .W takiej grupie jesteś zwolniony z myślenia.Przywódcy robią to za ciebie.
już oceniałe(a)ś
1
0
PiS kręci sznur na swoją szyję, jeszcze ONR ich pogoni.....
już oceniałe(a)ś
62
0
Czekam, by media zaczęły naciskać na Jojo z pytaniami ilu to odpalaczy rac spisali policjanci i ilu już postawiono zarzuty.
@polka_jakich_wiele
"nie mamy pańskiego płaszcza. I co nam pan zrobisz?" Bolszewicy na pałacach. Niech się nacieszą. Tym boleśniejszy będzie upadek. Z powrotem do rynsztoka.
już oceniałe(a)ś
11
0
Czy COŚ łączy narodowy socjalizm wczoraj i dziś?
@xyz13579
PiS
już oceniałe(a)ś
21
0
Katolickie Państwo Narodu Polskiego
już oceniałe(a)ś
43
2
Ksiedza ktory to sponsorowal kuria powinna na bruk wywalic! Pod schody jak sw Aleksy a nie do polityki czarne pasinrzichy!
A tych wdzystkich co na zdjeciach - wiem ze to niskie- skladac zawiadomienia do wezelkiej masci organizacji - tak jak zrobiono z protestujacymi z rozami...
A tak serio - to nie wiem co powiedziec. Kaczynski upadl juz tak nisko ze mozna by powiedziec ze nizej nie mozna. Ale obawiam sie ze on uzywa innej niz my miary....
@markes
Według mnie prezes pan Kaczyński nigdy nie był wysoko. Intelektualnie i moralnie.
już oceniałe(a)ś
5
0
@calvados
Ale jak ten ślimaczek wczołgał się na szczyt i siedzi.
już oceniałe(a)ś
0
0
`