31 lipca 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, miała miejsce wielka uroczystość. Daniel Libeskind, światowej sławy architekt, odebrał nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się wystawą reprodukcji unikalnych niemieckich dokumentów, w tym zdjęć i map dotyczących zniszczenia Warszawy z 1939 roku., następnie miała miejsce uroczysta sesja Rady Miasta, która była hołdem złożonym żołnierzom Powstania Warszawskiego. W czasie jej trwania, Daniel Libeskind został uhonorowany, na wniosek Powstańców Warszawskich, za stworzenie jedynego w swoim rodzaju budynku - Złotej 44 - który stał się symbolem odrodzonej stolicy.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To niestety komercyjna hucpa. Liebeskind niczego nie zrobił dla Warszawy, budynek na Złotej jest okropnie pretensjonalny i brzydki, nie jest symbolem idrodzonej Stolicy. Takim symbolem może być Kolumna Zygmunta, Stare Miasto, Trasa W-Z, Mariensztat, Bulwary Nadwiślanskie z Syrenką. W żaden sposób komercyjny apartamentowiec, kwadratowy od północy, dziobaty i krzywy od frontu.
  Przypominam, ze obowiązkiem zawodowym architekta jest projektowanie dobrych budynków.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  To są jakieś jaja.
  @lwplwp
  bo?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @tampa1001
  Wpisz sobie w Google "Makabryła roku 2013" i jeszcze "plastikowiec"
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gdyby antysemici byli kumaci, mogliby pokazywać tę potworność na Złotej ze słowami - patrzcie, co nam w Warszawie Żydzi narobili. Zyskaliby w ten sposób zrozumienie i sympatię.
  @kwartalGWza5zet
  a ty co stworzyleś, dla porównania?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Nagrodę? Za ten pokrak na Złotej 44? Z elewacją jak biurowiec "Lipsk" produkcji NRD? Budowany przez dekadę, również jak za czasów NRD?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Najbrzydsza stolica Europy nadaje nagrody architektoniczne ....... to jakis absurd
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `