Uwielbiasz Czechy, czeskie zwyczaje, tradycję, kulturę i... piwo?
Weź udział w konkursie na najlepszy fotoreportaż inspirowany naszymi południowymi sąsiadami!
Pokaż, co w Czechach cenisz najbardziej!

Wyślij swoją interpretację i wyjedź z Mariuszem Szczygłem do Czech.

Szczegóły na: Czeski wzór na kulturę
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czesi są super!
już oceniałe(a)ś
6
1
Ja natomiast bardzo szanuje Czechów ,to są nasi wspaniali bracia Słowianie.ONI są troszeczkę inni ale myslą tak samo jak Polacy,są chyba bardzej delikatni i bardziej powściągliwi w wyrażaniu opinij co oznacza iż są bardziej pamiętliwi ale i bardziej wrażliwi.CZYLI są lepszymi ludźmi.My już w ostatnich latach to w ogóle i w pojedynkę żeśmy ocipieli.
już oceniałe(a)ś
2
0
Czeskość jest fajna, ale bez przesady. Kiedyś Czesi zadziwiali - wielką poezją, wojakiem Szwejkiem, filmami Formana i Nemca. A teraz zasmucają swoim prezydentem podlizującym się Putinowi, premierem z podejrzanym CV, rosnącą wśród Czechów popularnością ksenofobii i rasizmu, tak jak i u nas. A i w kulturze czeskiej dzisiaj, w czeskim filmie - niewesoło.
@apollo1966
Niezbyt wlasciwe oraz prawdziwe porownanie , poniewaz Zeman lub Babisz , to o nich mozna powiedziec , ot wypadek w demokracji w praktyce , ale , w porownaniu z Polska , "wypadek" , ktory nie niesie zadnych szkodliwych nastepstw ani dla demokracji ani dla praworzadnosci , ani teraz ani na przyszlosc , zupelnie inaczej , anizeli dzieje sie to w Polsce ?
W Czechach i demokracja i praworzadnosc oraz publiczne radio i telewizja , nadal maja sie bardzo dobrze , sa nadal bardzo wiarygodne , obiektywne , poniewaz nadal pozostaja samorzadne i niezalezne od rzadu , od wladz ? nawet ta prasa , ktora formalnie jest wlasnoscia Babisza , JEST Od Babisza NIEZALEZNA oraz SAMORZADNA i w swojej niezaleznosci , w niczym nie rozni sie od tej "niebabiszowskiej" ...
już oceniałe(a)ś
2
0
`