W najnowszym odcinku 'Crash testu' gościem Dominiki Wielowieyskiej był Bartosz Arłukowicz. 'System mniej przejrzysty dla niektórych uczestników tego systemu jest systemem łatwiejszym do funkcjonowania' - mówił były minister zdrowia. Jak funkcjonuje system opieki zdrowotnej? Dlaczego ciągle rosną kolejki do lekarzy? Czy czekają nas lepsze zmiany? Zobacz odcinek.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Zdecydowanie o polskie opiece zdrowotnej Pani Monika winna porozmawiać z lekarzami rezydentami , którzy znają problem od podszewki. Nie chciałabym być nieuprzejmą , ale to jak zapytać Pana Jarosława Kaczyńskiego o stan demokracji w Polsce i uznać ta odpowiedz za wiarygodna. Przepraszam ale nie.
już oceniałe(a)ś
10
0
W Polsce obecnie nie istnieje żaden logiczny system ochrony zdrowia.
już oceniałe(a)ś
6
0
po paru dziesiatkach lat w innym kraju probuje sie przystosowac do zycia w Polsce. Sluzba zdrowia, system ochrony zdrowia praktycznie nie istnieje. Jesli lekarz pierwszego kontaktu nie jest w stanie raz w roku przebadac i zlecic badania swoim podopiecznym - jest zle. Jesli pacjent prosi o skierowanie na b adanie krwi i slyszy " koncert zyczen to pod innym adresem, nie u mnie" - jest zle. Jesli kardiolog pytany o alternatywne statyny (fito-) zatyka dlonmi uszy i mowi "albo pani przestanie albo pan i wyjdzie z gabinetu" - jest zle. Jesli kardiolog ma praktyke prywatna z ubogim, prawie zadnym wyposazeniem (tylko stetoskop i ekg) i za "konsultacje" bierze 150 zl. - jest zle. Jesli gastrolog za pogadanke w rownie pustawym gabinecie bierze rowniez 150 zl - jest zle. Mam dalej wymieniac ?
już oceniałe(a)ś
1
0
Dodatkowe ubezpieczenie to biała flaga na budynku ministerstwa. Państwo nie może działać na rzecz jednych kosztem drugich.
już oceniałe(a)ś
0
0
`