Trybunał Sprawiedliwości UE uznał , że sądy innych krajów mogą badać stan praworządności w Polsce i muszą wstrzymać wykonanie europejskiego nakazu aresztowania, jeśli stwierdzą zagrożenie do rzetelnego procesu w konkretnej sprawie. Sprawę przed Trybunałem zainicjował irlandzki sąd. Czy taka decyzja powstrzyma działania Prawa i Sprawiedliwości? I jak na tę wiadomość zareagowali marszałkowie Terlecki i Karczewski? Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak na to zareagowali były hipis-narkoman z workami pod oczami i lekarzyna od świrów? Nie trzeba oglądać filmu, żeby wiedzieć, że w sposób przewidywalny dla gangsterów. Czyli poparli szefa. :)
już oceniałe(a)ś
W TVP powiedzą, że ETS wymaga reformy, a Morawiecki pojedzie szukać zdjęć sędziów trybunału z Gierkiem, Caucescu i Trockim.
@bezmajewicz
Oj nie. Oni przeczytają wyrok a tam będzie napisane tylko, że sąd może zapytać Polskę czy jest praworządna.
Czy naprawdę nie można tego napisać ? Prenumeruję GAZETĘ, nie zbiór klipów. Gazeta to jest zbiór wiadomości, artykułów, felietonów i ew. rysunków. Filmik mogę obejrzeć za darmo np. w TVN24. Załóżcie odrębną część gazety, w której będą wiadomości w postaci filmowej, a tu mają być TEKSTY.
@pag1951
Gazeta nie jest dla czytających. W szczególności wyroki Trybunału. W których nie ma żadnej oceny praworządności w Polsce tylko o prawie do zapytania o tą praworządność.
@pag1951
Bardzo sobie cenię komentarze od ludzi z Polski ,ale jest nas sporo z zagranicy i ja nie mam polskiej Tv i te filmiki są ciekawe.
Wyborcza może chce dać wiekszej grupy obiektywne wiadomości z Polski ? w ten sposob ? Ale chyba niezbyt nas uważnie słuchają ?
@Periwinkle65
To oglądaj TVN24.To jest gazeta !!!!
@kraffton
@pag1951
To JEST oddzielna część GW.
Durnowate wtrącenia o sinicach i gradobiciu p. Marcina obniżają znaczenie wyroku TSUE.
Dopiero co wstaliśmy z kolan i nikt nas nie będzie uczył praworządności , właśnie wracamyz Nowogrodzkiej i znamy swe mądrości. No to du. a chlaścice.
Ziobro stwierdził przed chwilą, że Trybunału Sprawiedliwości UE nie ma żadnych zastrzeżeń do pisowskich "reform" polskiego sądownictwa.
@buffalo69
To prawda niestety. Wystarczy przeczytać ten wyrok.
@kraffton
kłamstwo napisane czwarty raz nie staje się prawdą, trollu.
Dla dra Karczewska - Łukaszenka jest b.ciepłym człowiekiem -pachołek
Samo poddanie pod wątpliwość praworządności w Polsce w postaci zapytania, jest bardzo mocnym sygnałem. Ale oczywiście sygnałem dla ludzi rozumiejących na czym polega polityka, dyplomacja, zasady rządzące współpracą i poszanowaniem dla innych. Ale dla Kaczyńskiego i jego mafii barbarzyńców, to oczywiście nie oznacza nic!!!! To tak jakby menelowi spod budki z piwem grzecznie zwrócić uwagę.
`