Adwokat Grażyna Oszkiel postanowiła dołączyć do protestu, który w czwartek, 19 lipca odbywał się przed budynkiem Sejmu. Zgromadzeni protestowali przeciwko nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Postanowiłam jako adwokat pokazać się na demonstracji, ponieważ zdaję sobie sprawę, że większość polskiego społeczeństwa uczestnicząc w takich demonstracjach nie ma żadnej ochrony prawnej. Słysząc o tym, co działo się poprzedniego dnia i jak zachowywała się policja, pomyślałam, że wezmę swoją legitymację i przy okazji atrybuty w postaci flagi Polski i Unii Europejskiej - mówi w rozmowie z naszym reporterem. Przed siedzibą Sejmu doszło do incydentu, w którym Grażyna Oszkiel ucierpiała. Usłyszała jednak sugestię ze strony policji, że to ona będzie oskarżona. Dlaczego? Zobacz wideo.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pani Grażyno. Bardzo dziękuję za to, co Pani robi. Dzięki takim ludziom ciągle chce mi się chce żyć w tym nieświadomym autodestrukcyjnym społeczeństwie.
już oceniałe(a)ś
131
1
Skoro byla szarpana, to znaczy, ze brala udzial w szarpaninie. A skoro byla kopana, to brala udzial w bojce. Niezawisle pisowskie sady bez problemu udowodnia wine gorszego sortu w kazdym podobnym przypadku.
@inianin
Sady z reguly uniewinniaja manifestantow opozycji. To prokuratura w Radomiu uznala, ze ofiara napadu byla uczestnikiem bojki.
już oceniałe(a)ś
9
0
@manka
I dlatego sady trzeba zreformowac.
Wtedy dopiero zapanuje nam Prawo i Sprawiedliwosc...
już oceniałe(a)ś
2
2
@manka
To dlatego, że sądy jeszcze nie zostały w pełni "zreformowane" przez dobrą zmianę. Właśnie dlatego chcą je przejąć, że nie sądzą tak, jak by sobie życzył pan Zbysio, pani Krysia czy pan Jojo.
już oceniałe(a)ś
0
0
Mam mimo wszystko nadzieję, że tym razem - gdy należymy do Unii Europejskiej i NATO - nie będzie tak jak w piosence o Janku Wiśniewskim: "Świat się dowiedział, nic nie powiedział".
P.S. Poruszające zdjęcie płaczącej starszej kobiety z flagą Polski i Unii jest symboliczne dla tego co PiS zrobił z Polską. Powinno dostać nagrodę jako zdjęcie roku w Polsce i za granicą.
@cyrknoca
Swiat wie i mówi .....ale jak dziecko z upośledzeniem, wolno i niezrozumiale..
już oceniałe(a)ś
5
0
@cyrknoca
Historia jest jednoznaczna: dowie się i nic nie zrobi. Jeśli samemu nie zadba się o siebie to nikt nie pomoże. Dotyczy to jednostek i całych społeczeństw.
już oceniałe(a)ś
1
0
Z flaga UE?! Życie jej niemile? Gdyby wzięła na demonstrację, krzyż, różaniec, race i smierć wrogom ojczyzny kulsony do Błaszczaka by dzwonili po instrukcje.
@bezmajewicz
No i swastykę obowiazkowo, by życzyć wszystkim szczescia
już oceniałe(a)ś
7
0
nawet za komuny ubolstwo nie posuwało się do takiego sku...enia
@Yaybazranga
Zalosny jestes
już oceniałe(a)ś
0
3
@Yaybazranga
posunęło się
już oceniałe(a)ś
0
0
Grażynka , szacunek
już oceniałe(a)ś
54
1
to nie był pan z Nowego Jorku tylko h...j z Nowego Jorku
@ostatnileming
ch..., nie h..uj
już oceniałe(a)ś
5
0
Pani Grażyno, wreszcie wiem kim jest ta płacząca kobieta pod Sejmem RP. Chcę poinformować, ze to zdjęcie wstrząsnęło mną do głębi. O tym, kto jest na zdjęciu dowiedziałam się 20, ale było w GW 19-tego. Zachowałam je w moim prywatnym archiwum. Chcę Panią serdecznie pozdrowić i wierzę, że nikt nie zrobi Pani krzywdy.
PS. Słyszałam, że do obstawiania Sejmu użyto oddziały WOT-u w mundurach policyjnych - choć Bredziński próbuje z tej informacji kpić. Jakoś wewnętrznie jestem przekonana, ze jednak to prawda.
już oceniałe(a)ś
33
0
`