W środę i czwartek w Brukseli odbywa się szczyt NATO. Całe wydarzenie, a w szczególności środową koalicję przywódców zdominuje najprawdopodobniej Donald Trump. - To nie jest tak, że prezydent Trump mówi coś, o czym w NATO nie słyszano. Pamiętam kolejnych prezydentów USA, którzy mówili o tym, że Europa wydaje za mało na obronność, a Stany Zjednoczone muszą tej Europy bronić. Jednak po raz pierwszy prezydent USA mówi o tym problemie tak dosadnie i bezpośrednio, a dodatkowo w mniejszym lub większym stopniu grozi wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z Europy - komentuje Paweł Wroński.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie sposob przyznac racji, co do Niemiec, Austrii, Wloch, ktore oslabiaja potencjal obronny sasiadow Rosji. Nie tylko czlonkow Nato. Co z tego, ze Merkel negocjuje z Putinem, kiedy na Ukrainie gina ludzie od kul, a beda rowniez od zimna. I to wszystko finanasowane przez klientele Gazpromu. Kiedy UE moze zadac miliardowych kar od firm amerykanskich, ale nie od Gazpromu. I nie moze dogadac sie w sprawie unii energetycznej. Wszystko w rekach putina!

Ale wykrzykiwanie o tym na konferencjach prasowych zamiast twardych negocjacji, to glupota. Chyba, ze ma przykryc fakt, ze prezydenta USA tez wybral putin i jego trolle. Tak to raczej wyglada.
już oceniałe(a)ś
4
0
Tak się składa, że do tej pory to inne państwa NATO pomagały USA w osiągnięciu jej celów, a nie odwrotnie. Afganistan najlepszym przykładem. NATO wspiera interesy USA, nic więc dziwnego, że USA najwięcej płacą. Byli już w historii prezydenci, którzy wcielali w życie izolacjonizm Stanów. Od strony finansowej to się słabo opłaciło.
już oceniałe(a)ś
2
1
Mamy marny wybór. Z jednej strony Tramp - przyjaciel do czasu gdy zarabia z drugiej Merkel, która wyborem Tuska 27 do 1 otwarcie pokazała Polakom wrogość i wzgardę . Z dwojga złego chyba Tramp lepszy ale musimy też wzorem Niemiec , Wegier i Czech poprawiać stosunki z Rosją!
już oceniałe(a)ś
1
15
Mądry i odważny prezydent. Całkowicie podzielam jego punkt widzenia :-)
@wyatearp
Remu -"q.wa"- iszko! Po co Ty tu? Po prostu wypad stąd ruski trollu!
już oceniałe(a)ś
4
0
@wyatearp
Piszesz to z Moskwy?
już oceniałe(a)ś
3
0
@wyatearp
Boję się tylko, że go zamordują. Jak Kennedy'ego :-(Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
już oceniałe(a)ś
0
2
Wystarczy juz. Nie otwieraj drugiej butelki....
już oceniałe(a)ś
4
0
@wyatearp
kochany, zalecam młoteczek i kilka puknięć codziennie
już oceniałe(a)ś
2
0
`