3 lipca wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która umożliwi usunięcie niemal 40 proc. składu SN, w tym pierwszej prezes prof. Małgorzaty Gersdorf. Pomimo tego, że konstytucja gwarantuje jej kadencję do 2020 roku. Zgodnie z zapisami nowej ustawy sędziowie, którzy skończyli 65 lat, musieli wystosować prośbę do prezydenta o dalsze orzekanie. Od kilku dni w wielu polskich miastach odbywają się manifestacje w obronie niezawisłego sądownictwa w Polsce. Co powinna zrobić Małgorzata Gersdorf po 3 lipca? Zapytaliśmy o to lokalnych działaczy obywatelskich z Torunia.

Rozmowę Tomasza Kwaśniewskiego z Małgorzatą Gersdorf przeczytasz tutaj.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polacy pomozcie prezes Prof. Malogorzacie Gersdorf. Przyjdzcie pod SN
już oceniałe(a)ś
16
1
PiS-owskie prawa to niczym współczesne prawa "Kaduka" potocznie nazywane B E Z P R A W I E M ! W przeszłości takie prawo związane było z prawem dziedziczenia do określonego kręgu osób i ograniczeniami testamentowymi, czyli dzisiaj analogicznie wobec osób nie wywodzących się z PiS-u.
Duda jak ten przysłowiowy Kaduk uzurpuje sobie prawo do łamania i nie przestrzegania Konstytucji na przestrzeganie której nota bene, składał przysięgę.
Takie bezprawie podlega dziś pod Trybunał Stanu.
Nie zapomnimy i brońmy dzisiaj zasad przestrzegania obowiązującej Konstytucji za cenę zagrożonej demokracji.
już oceniałe(a)ś
2
0
wezwac policje, zeby usunela untruzow podajacych sie za sedziow i zaklucaja mir domowy. Mam na mysli osoby napuszczane przez PIS
@mk496
Chyba się rozmarzyłeś...
już oceniałe(a)ś
0
0
`