Wielki dzień dla kobiet w Arabii Saudyjskiej. Będą mogły samodzielnie prowadzić auta
Igor Nazaruk
23.06.2018
19:04
Od 24 czerwca 2018 roku obywatelki Arabii Saudyjskiej będą mogły prowadzić samochody. To historyczna data - Arabia Saudyjska była ostatnim krajem, którego prawo nie pozwalało kobietom na prowadzenie pojazdów. Kobiety uzyskały prawo do prowadzenia pojazdów 28 lat po tym, jak pierwsza kobieta wyjechała na ulice Rijadu w ramach protestu przeciw nierównym prawom.
Zastanawiam się nad okrucieństwem facetów w tamtych rejonach, wymyślili okrutną religię i nieskończoną ilość zakazów/nakazów dla kobiet. Jednym z najbardziej widocznym są stroje; w tym potwornie gorącym klimacie mężczyźni noszą się na biało, co jest logiczne - biały kolor odbija promienie słoneczne - jet chłodniejszy, natomiast panie nakazem religii ubrane są od stóp do głów na czarno - jak wyjdzie na zewnątrz i jak się nie ugotuje w tym ubraniu, to następnym razem będzie wolała siedzieć w domu
@zabicdrozda59 ...bo oczywiście w naszym regionie sytuacja kobiet jest zajebista, religia jest milusią, stosy nie płonęły, czarownice to wymysł bajarzy itp. Tacy jesteśmy dobrzy, że nawet pozwoliliśmy kobietom głosować, no niebywała dobroć.
No, ale to taka piękna i bogata kultura, trzeba ją importować!
...bo oczywiście w naszym regionie sytuacja kobiet jest zajebista, religia jest milusią, stosy nie płonęły, czarownice to wymysł bajarzy itp. Tacy jesteśmy dobrzy, że nawet pozwoliliśmy kobietom głosować, no niebywała dobroć.