Czy ze strony Polski jest dobra wola, aby zbliżyć się z Komisją Europejską?
Ja zaczekałabym na finał dzisiejszych spotkań. Mam nadzieję, że w najwyższych kręgach władzy i partii rządzącej w Polsce wszyscy rozumieją, że to jest spór wyniszczający dla Polski, że to jest spór, który Polsce bardzo źle robi. Nie chcę mówić, że nie myślę o tym kawałku, który stał się w Polsce, czyli o tych ustawach nocnych, podpisywanych na szybko, o tym co się dzieje z Sądem Najwyższym, co się zadziało z KRS-em, ja to zostawiam. Ale jeżeli chce się być w Unii i chce się być silnym głosem w Unii, to ten spór powinien być zażegnany i to powinna być ostatnia szansa dla rządu polskiego, a nie dla Fransa Timmermansa.

O nadziejach związanych ze zmianą rządu w Polsce:
Nie powiem, że patrzyłam z nadzieją na zamianę premierów, patrzyłam z nadzieją na nowe podejście do kwestii europejskich. Oczywiście pan premier Morawiecki wszedł w ten świat premierów i polityki europejskiej od razu, miał doświadczenie z korporacji, kiedyś poruszał się w takim otoczeniu. Ale wydaje mi się, że aura pozytywnej nowości, która go otaczała, zniknęła.

Czy Donald Tusk po zakończeniu kadencji w Brukseli wróci do polskiej polityki?
Nie chciałabym wydawać jednoznacznych ocen, to jest jego sprawa. Wydaje mi się, że w tej chwili - choć w niektórych mediach jest to przedstawiane bardzo nieprawdziwie - stał się politykiem światowego formatu. To jest polityk, który właściwie wszędzie na świecie jest słuchany, poważany. (...) Myślę, że jeszcze długi dystans przed nim.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pani Komisarz ma całkowicie rację.
już oceniałe(a)ś
44
1
W polityce ?strzelanie fochów? bardzo dużo kosztuje. Komentujący najwyraźniej kosztów liczyć nie muszą, a o merytorycznej dyskusji nie ma co pomarzyć. Emocjonalne zaklinanie rzeczywistości to podstawowa strategia, bez żadnego planu B, wielu to wystarcza. Zantaginizować i zarządzać krytyką to wydaje się wystarczać. Tylko wiarygodności coraz mniej. "Rolowanie tego kredytu? ma swoje ograniczenia i od pewnego momentu ?optyka się o własne nogi". Kropkę nad i postawimy w wyborach o ile zdobędziemy się na r a c j o n a l n o ś ć.
Pieniądze to nie wszystko czego potrzeba aby osiągnąć sukces.
już oceniałe(a)ś
18
0
Pani Komisarz odleciała już dawno.Jak GW zresztą.
już oceniałe(a)ś
0
3
Oprócz przyklejonych za długich rzęs nic z dawnej Bieńkowskiej nie pozostało. Degrengolada moralna. Co się dzieje z ludźmi w tej Brukseli. Wielkie pieniądze zmiękczają intelekt ?? Papka !
@gontar123
"Co się dzieje z ludźmi w tej Brukseli. Wielkie pieniądze zmiękczają intelekt ?" U wielu tak: vide Legutko, Czarnecki czy pewien niemiecki profesor socjologii z Bremy udający nadal Polaka. Następni już nie mogą się doczekać zmiekczacza brukselskiego - na czele z paniami Beatami. NO i ta "Degrendolada moralna"... Czegoś nie wiem? Kocham pikantności, więc proszę o fakty!
już oceniałe(a)ś
2
0
"w najwyższych kręgach władzy" .. faktycznie kręgi w naszym klimacie są najważniejsze.
już oceniałe(a)ś
0
31
No taki klimat mamy....
@emkape
nie dokładnie zacytowane gamoniu !
już oceniałe(a)ś
7
0
Cytat: "To jest polityk, który właściwie wszędzie na świecie jest słuchany, poważany."

Opinia pani Bieńkowskiej o Tusku jest dowodem na utratę poczucia rzeczywistości przez panią komisarz, ponieważ Tusk jako szef Rady nie jest w stanie podjąć jakiejkolwiek samodzielnej decyzji ponieważ nie ma takich kompetencji, a poza tym Tusk wykonuje tylko i wyłącznie polecenia kanclerz Niemiec, o czym wszyscy na świecie doskonale wiedzą.

W związku z tym, żaden poważny polityk europejski nie traktuje Tuska poważnie, wbrew temu co twierdzi w tej sprawie pani Bieńkowska.
@arawin321
Jak dotad glosy slugusow miernnych olitykwtypu kaczynski nie licza sie na SWIATOWYCH FORUM. Mozesz poplakac za swoj podly los.
już oceniałe(a)ś
6
0
@arawin321
Dla pana, to pan Donald Tusk a nie kolega z podwórka, gnojku. Z pewnością pan Tusk nawet w okresie działalności podziemnej w PRL dokonał więcej, niż obaj Kaczyńscy i obaj Morawieccy razem wzięci zaś obecnie znaczy w polityce światowej więcej, niż cały ten zafajdany rząd grupy przestępczej PiS.
już oceniałe(a)ś
11
0
@arawin321
Fragment kazania?
już oceniałe(a)ś
4
0
@arawin321
Panie dupku arawin321, a czyje polecenia wykonuje takie zero jak pan?
już oceniałe(a)ś
2
0
@arawin321
najadles się za dużo tego pis-w.... G.... a
już oceniałe(a)ś
2
0
@arawin321
O jest forumowa prostytutka z przekazem dnia.
już oceniałe(a)ś
3
0
@arawin321
Cóż, każdy żyje w takiej bańce rzeczywistości, jaka mu odpowiada. Nie pytam o dowody popierające te wyssane z palca wywody, bo szkoda czasu na banialuki.
już oceniałe(a)ś
1
0
`