Powiedzieć, że PiS nie ma entuzjazmu do pomysłu prezydenckiego referendum, to nic nie powiedzieć. Ujawnienie pytań ma być formą presji na Prawo i Sprawiedliwość, który odwlekał i wciąż odwleka decyzję czy do niego dopuści. Formalnie głosował będzie Senat. Współpracownicy prezydenta w kuluarach są przekonani, że nawet jeśli partia rządząca utopi pomysł, to i tak Andrzej Duda ugra swoje. Co? Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
zupełny brak odpowiedzialności, traktowanie konstytucji jak zwykłej szmatławej ustawy, która trzeba będzie co chwile zmieniać. Zapiszmy jeszcze w konstytucji po 1000 zł dla każdego emeryta i dodatkowo 400 plus dla każdej blondynki o niebieskich oczach. Ochocho ile będzie chętnych do poparcia.
@kika12
Chodzi też o to, by zaciągnąć niepełnosprawnego umysłowo suwerena do urn, by uzyskaną frekwencję można było uznać za "wolę narodu". Duda mówi tak: suwerenie, mam świadomość, że jesteś kompletnym idiotą, że nie rozumiesz nawet czym jest konstytucja oraz nie masz możliwości pojąć, że wpisywanie 500+ do konstytucji to surrealizm, oczywiście nie masz też możliwości, by zrozumieć po co to referendum, nie wiesz, nie rozumiesz, mogę ci to otwarcie powiedzieć, tak jak Kurski powiedział ci, że jesteś "ciemnym ludem", a ty będziesz bić brawo i pójdziesz do urn. Nie istnieje metoda oświecenia cię, więc z premedytacją wykorzystam twoją głupotę. Zagłosuj, nie pytaj o nic, proboszcz podpowie szczegóły.
już oceniałe(a)ś
2
0
@ityle
Mogę uścisnąć dłoń ? Dosłownie : nic dodać, nic ująć. Brawo !!
już oceniałe(a)ś
3
0
Tych pytań ciut mało. Dodać jeszcze coś o zakazie antykoncepcji, ideologii gender, in vitro...
@entasis2
konieczne są także ustępy o wegetarianach i rowerach
już oceniałe(a)ś
5
0
To pytanie ma doprowadzić do zobowiązania - nie się!!! tylko przez!!! - tych uczciwie pracujących, do finansowania - tych co się za tym wypowiedzą. Czyli jest to atak na cudze interesy. Po drugie jest to nieuczciwa gra władzy bo konstytucyjne rozdawnictwo - również nierobom, a także strukturalne zabranie pieniędzy pracującym poprzez podatki - a następnie jako wielką łaskę zwrot tych pieniędzy jako 500+ . Polacy!! jak długo dacie się robić w ch....a cwaniakom. Przecież to zwyczajna kiełbasa wyborcza przez was zapłacona.- No z wyjątkiem nierobów - oni są prawdziwymi beneficjantami /finansowymi/ - bo politycznymi PiS.
już oceniałe(a)ś
12
0
Każdy poprzedni rząd potrafił rozdać zapracowane przez wszystkich Polaków pieniądze ale oni byli odpowiedzialni za naszą przyszłość decydując się na niepopularne decyzje do których jak się okazało większość naszego społeczeństwa nie dorosła. Dla czego po wojnie Niemcy ,Japonia czy Korea Południowa wypracowały taki wzrost gospodarczy ? bo ponad 50% PKB przeznaczały na inwestycje a my niecałe 20% a PIS rządzi jak za króla Sasa.
już oceniałe(a)ś
9
0
Zgłupiał. Zdurniał. Zdudział.
już oceniałe(a)ś
9
0
Ja na pewno nie pójdę
już oceniałe(a)ś
8
0
Nie pójdziesz na referendum - przyjdzie zły Tusek, zabierze ci pińcet i bedziesz pracować do samej śmierci i jeden dzień dłużej!
@janzdechlak
Zdolność wyczuwania ironii i sarkazmu w społeczeństwie dogorywa, stąd zapewne minusy przy tej - jakże celnej - wypowiedzi.
już oceniałe(a)ś
1
0
To jest pseudoreferendum a nie referendum, bo nie ma konkretnych pytań i ich konsekwencji.
To jest, za nasze podatnicze pieniądze, zwykły sondaż uliczny
a my jak barany mamy lecieć do urn i wypełniać te kwity?!

Mówię krótko: bojkot, bojkot i jeszcze raz bojkot!
już oceniałe(a)ś
4
0
`