Lekarstwo na użytek wewnętrzny. Mundial w kraju, który nie liczy na zdobycie Pucharu Świata

Wacław Radziwinowicz, Radosław Leniarski, Roman Imielski; Realizacja: Edyta Błaszczak, Igor Iwaniuk; Zdjęcia: Zdjęcia: Kinga Kenig; Montaż: Katarzyna Szczepańska (ii)
08.06.2018 19:03

W 2014 roku Rosja zorganizowała najdroższe w historii igrzyska zimowe w Soczi. Nikt nie wie, ile wydano na nie pieniędzy. W 2018 roku w kraju rządzonym przez Władimira Putina startują mistrzostwa świata w piłce nożnej. Na ich organizację nie wydano jednak aż tylu pieniędzy, co na słynną olimpiadę. Bo Rosja jest już w innym położeniu - ceny ropy naftowej spadły, po aneksji Krymu i wspieraniu wojny we wschodniej Ukrainie rosyjskie firmy obłożone są międzynarodowymi sankcjami. Jednak Roman Imielski i Radosław Leniarski w rozmowie z Wacławem Radziwinowiczem przekonują, że mistrzostwa będą najważniejszym meczem Kremla.
'Najważniejszy mecz Kremla' to tytuł książki szefów działów kraj i sport Wyborczej. Dziennikarze wędrowali mundialowymi ścieżkami Rosji, odwiedzili wiele miast i regionów, mieli ciekawe i nieciekawe przygody z miejscową władzą. W efekcie napisali książkę o organizacji mistrzostw, ale wcale nie o piłce nożnej.
Książka do kupienia w Kulturalnym Sklepie.
Już 11 czerwca o godzinie 19.00 w siedzibie Wyborczej (ul. Czerska 8/10) w Warszawie spotkanie z Romanem Imielskim i Radosławem Leniarskim, dziennikarzami Gazety Wyborczej, autorami reportażu 'Najważniejszy mecz Kremla'. Więcej szczegółów: TUTAJ.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka