Chcą godnie żyć, proszą o pomoc, której do tej pory nie dostali. Mija miesiąc protestu osób z niepełnosprawnościami

Alicja Bobrowicz, Edyta Błaszczak, Justyna Dobrosz-Oracz, Igor Nazaruk. Zdjęcia: Anu Czerwiński, Piotr Wójcik, Wojtek Wojda, Anna Czuba, Szymon Kruś, Marcin Urban. Montaż: Michał Szyszka,
18.05.2018 08:37

Dziś mija dokładnie miesiąc odkąd w Sejmie rozpoczął się protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Przez ten czas wydarzyło się bardzo dużo. W Sejmie rozmawiał z nimi prezydent Andrzej Duda, negocjacje prowadziła minister Elżbieta Rafalska, a w międzyczasie marszałek Sejmu Marek Kuchciński, z przyczyn 'organizacyjnych i bezpieczeństwa', wydał zakaz wejścia do budynku osobom, które nie mają okresowych, bądź stałych przepustek. Doszło także do tego, że zakazem opuszczania Sejmu zostali objęci zostali objęci niepełnosprawni Adrian i Kuba, którzy dzień wcześniej spotkali się przy bramkach z Janiną Ochojską. Szefowa PAH nie została wówczas wpuszczona do Sejmu.

Przez te wszystkie dni relacjonowaliśmy najważniejsze wydarzenia z Sejmu i tego, co działo się przed jego gmachem. Przygotowaliśmy kalendarium protestu, w którym dzień po dniu przypominamy to, co wydarzyło się do tej pory.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka