Karolina Hamer, paraolimpijka: "To nie koniec. Walka o naszą godność dopiero się zaczyna"

Edyta Błaszczak, zdjęcia: Anna Czuba, montaż: Łukasz Carbone, (malweg)
16.05.2018 16:48

- Jest coś takiego w osobach z niepełnosprawnością, że jak już się wkurzą, to nie ma na nich mocnych - mówiła dziś przed siedzibą Sejmu Karolina Hamer, paraolimpijka, medalistka mistrzostw Europy i świata w pływaniu. - Rozpoczęliśmy jakiś historyczny moment w historii Polski. Od czterech tygodni nie schodzimy z czołówek gazet, a to oznacza, że o osobach z niepełnosprawnościami w końcu się mówi - dodała.
Przeczytaj też: Wanda Traczyk-Stawska nie wejdzie do Sejmu. Drugi raz odmówiono jej przepustki

W środę z protestującymi niepełnosprawnymi chciała się spotkać Janina Ochojska. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odmówił jej jednak prawa do wejścia na teren Sejmu. Na spotkanie wyszli protestujący Kuba Hartwich i Adrian Glinka.

Możesz pomóc osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunów kupując prenumeratę 'Gazety Wyborczej'. Wszystkie środki z zakupionych prenumerat zostaną przekazane na subkonto utworzone przez Katolicką Wspólnotę 'Chleb Życia' siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Cel, który wesprą, ustalą wspólnie Fundacja Agory oraz fundacja siostry Chmielewskiej. Wystarczy wejść na stronę wyborcza.pl/pomagamy.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka