- Jest coś takiego w osobach z niepełnosprawnością, że jak już się wkurzą, to nie ma na nich mocnych - mówiła dziś przed siedzibą Sejmu Karolina Hamer, paraolimpijka, medalistka mistrzostw Europy i świata w pływaniu. - Rozpoczęliśmy jakiś historyczny moment w historii Polski. Od czterech tygodni nie schodzimy z czołówek gazet, a to oznacza, że o osobach z niepełnosprawnościami w końcu się mówi - dodała.
Przeczytaj też: Wanda Traczyk-Stawska nie wejdzie do Sejmu. Drugi raz odmówiono jej przepustki

W środę z protestującymi niepełnosprawnymi chciała się spotkać Janina Ochojska. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odmówił jej jednak prawa do wejścia na teren Sejmu. Na spotkanie wyszli protestujący Kuba Hartwich i Adrian Glinka.

Możesz pomóc osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunów kupując prenumeratę 'Gazety Wyborczej'. Wszystkie środki z zakupionych prenumerat zostaną przekazane na subkonto utworzone przez Katolicką Wspólnotę 'Chleb Życia' siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Cel, który wesprą, ustalą wspólnie Fundacja Agory oraz fundacja siostry Chmielewskiej. Wystarczy wejść na stronę wyborcza.pl/pomagamy.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
a Godek Kaja gdzie sie zamelinowała znowu w jakiejś spólce za przeproszeniem skarbu , państwa
już oceniałe(a)ś
53
1
Strajkujacy niepelnosprawni,sa inteligentniejsi od wybrancow narodu.Z tym faktem,baranowscy nie moga sie pogodzic.
@majak
Przede wszystkim ich iloraz inteligencji jest o niebo wyższy od elektoratu pisowskiego
już oceniałe(a)ś
15
0
Bywając za granicą można odnieść wrażenie, że tamte społeczeństwa dotknęła jakaś epidemia niepełnosprawności - każdym kroku widać osoby na wózkach, niewidome i z innymi dysfunkcjami. Tam po prostu niepełnosprawni nie są uwięzieni w domach i stać ich na to, by z tych domów wyjść. Nasze "pany" tak się boją i tak miotają, że także doprowadzą do tego, że niepełnosprawni wyjdą na ulice.
@ja_bez_trybu
I właśnie dlatego, że ich stać(bo Państwo wspiera ich finansowo oraz rzeczowo) są mniej niepełnosprawni. Lepiej dać osobie, która ma problem ze stawami jakiś skuterek, którym dojedzie sobie na zakupy i pozałatwia sprawy "na mieście" niż cały czas płacić opiekunki społeczne, aby zorganizowały życie takiej osobie wręczając ją z jej obowiązków. Ponad to ktoś kto wychodzi z domu i zajmuje się swoimi sprawami dłużej jest sprawny psychicznie, nie wpada w depresję itp. Ale Polacy tego nie rozumieją. Nasze społeczeństwo dużo się musi jeszcze nauczyć.
już oceniałe(a)ś
8
0
Czy nas, nasze społeczeństwo nie stać na to żeby wesprzeć osoby niepełnosprawne???? Nie chodzi tylko o dodatek w postaci 500 zł, którego domagają się i słusznie protestujący ale o wsparcie protestujących. To jest kolejny egzamin polskiego społeczeństwa czyli nasz, który zdaje się oblewamy koncertowo. O człowieku świadczy to jak traktuje najsłabszych.
już oceniałe(a)ś
20
0
"Ludzkie pany"" starają się nie zauważać niepełnosprawnych.
już oceniałe(a)ś
20
0
Przed 2004 r. nie wiedzialem, że w Polsce jest aż tylu niepełnosprawnych. W czasie referendum w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej w mojej miejscowości zorganizowano imprezę dla nich. Kiedy się wszyscy zjechali, to duże boisko sportowe było wypełnione. Oni są wśród nas, ale są pochowani, aby ich nie było widać. Kiedy nie widać, problemu nie ma? To faryzejskość. Niby Kościół jest za życiem. Ale kiedy to życie żyje, to umywa od niego ręce.
już oceniałe(a)ś
19
0
A na podwójne pensje pod stołem dla swoich i na wspieranie Rydzyka to kasa jest
@rafakos22
Ręka rękę myje.

A osoby niepełnosprawne w opinii rządzących to taki wrzód na d..., który nagle zaczął im doskwierać w "gloryfikowaniu swoich sukcesów dobrej zmiany".

Suweren zafundował nam rządy #%&@'^^%!!.

Aż chce się wykrzyczeć: komuno wróć, za ciebie było lepiej.
już oceniałe(a)ś
2
0
Okazuje się, ze w Polsce jest nieskończona ilość niepełnosprawnych umysłowo PiS-dzielcow, którzy od dawna przydzielają sobie dodatkowe ?świadczenia pielęgnacyjne? ... bo im się należy!!! Widzimy ich w Sejmie, kościołach, sądach, na policji itp itd.
Szanowni Obywatele, którzy walczą o swoje prawa od 4 tygodni dostaną dodatkowe pieluchy bo władza już przyznała sobie dodatek dla swojej niepełnosprawność wiec nie rozumie o co tyle hałasu??
Protest, który obecnie ma miejsce w sejmie bije na głowę wszystkie dotychczasowe obywatelskie inicjatywy jakie miały miejsce w naszym kraju od 2015 roku, wszystkie wypowiedziane słowa, odśpiewane piosenki, happeningi...
@@@nataliao.
Dobrze, że premier Morawiecki ROZSĄDNIE zarządza naszymi pieniędzmi i nie ulega presji słupków. Ani żądaniom terrorystek z Sejmu, które mają trzy razy więcej niż inni opiekunowie niepełnosprawnych (one 1500, większość 520 zł lub wcale, jeśli dochód w rodzinie przekracza 700 zł).
już oceniałe(a)ś
1
1
`