- Nas, niepełnosprawnych, odgradza się od społeczeństwa. Protestuję przeciw temu - mówiła przy sejmowych barierkach Janina Ochojska, która nie została wpuszczona na teren parlamentu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Michała Wilgockiego .
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie oczekuję od Kuchcińskiego ani empatii, ani rozumu, ale niewpuszczenie Ochojskiej, to kolejny objaw syndromu oblężonej twierdzy i wyjątkowej tępoty Kuchcińskiego. Może jeszcze latem oskarżą powstańców o lewactwo i wyślą policję, żeby ich spałowała? Albo zakażą WOŚP pod pretekstem niewolniczej pracy dzieci? Pisiory, sky is the limit! Alleluja i do przodu!
już oceniałe(a)ś
43
2
Mam głębokie przekonanie, że większość społeczeństwa nadal nie zauważa faktu, że Państwo Polskie na dziś czyli w maju 18 r. nie jest już państwem demokratycznym i że wszystkie znane dotąd i naturalne jak tlen reguły i okoliczności środowiskowo - otoczeniowe już zwyczajnie, tak dla wszystkich jak i każdego z osobna nie obowiązują (nie dotyczą). Zmienione zostały diametralnie "reguły gry" zarówno po stronie władzy, jak i po stronie opozycji i ogółu społeczeństwa. Inwalidzi doskonale to czują, paradoksalnie o wiele lepiej niż reszta pomimo oczywistych ograniczeń (a może właśnie dzięki swoim ograniczeniom?) się zachowują. Rozjaśnienie i uporządkowanie tego dość chaotycznego jeszcze obrazu zapewne w oczach tzw opinii publicznej niedługo nastąpi. Wystarczy śledzić nawet wyrywkowo przekaz płynący z mediów "okupanta" by stwierdzić że demokratyczne państwo polskie to "już było". Dziś społeczno-polityczna rzeczywistość wymaga od ludzi inteligentnych kardynalnie innych zachowań.
już oceniałe(a)ś
37
0
Rząd szmaciarzy.
już oceniałe(a)ś
35
0
No, to teraz p. Ochojska powinna się przygotować na hektolitry pomyj, które się na nią wyleją z prawej (i sprawiedliwej) strony. To silna kobieta i wierzę, że się pod nimi nie ugnie.
@zielonamysz.pl
Ta miernota nie jest Jej w stanie obrazić.
już oceniałe(a)ś
3
0
Jurek Owsiak z Orkiestra powinni zagrac w tym roku dla niepelnosprawnych i ufundowac im stypendia po 1500 na miesiac! Damy rade!
@stary_sizet
Przykro mi, ale niestety nie damy rady. To są w skali rocznej miliardy, a nie jednorazowych, nawet kilkaset milionów.
już oceniałe(a)ś
10
2
@jerjar
Ale gest by się przydał. Choćby dla ludzi z jakąś szczególnie dolegliwą formą niepełnosprawności, którym można jednorazowo ulżyć? Nie znam się na tym, ale popytać specjalistów by nie zaszkodziło.
już oceniałe(a)ś
9
3
@stary_sizet
Akcje Owsiaka są super, ale czym innym są wspaniałe akcje charytatywne, a czym innym odpowiedzialna postawa państwa wobec najsłabszych. Jedno drugiego nie zastąpi.
już oceniałe(a)ś
10
0
Kulsony muszą wykonywać rozkazy. I to jest coś dobrego. Tragiczny jest marszałkopodobny twór który takie rozkazy wydaje!
już oceniałe(a)ś
22
0
Godek jesteś tam ?
Gdzie się schowałaś ?
Czy niepełnosprawni, którzy już się urodzą przestają interesować twoją czułą, pełną katolickich wartości i pełną empatii dla nienarodzonych osobę ?
już oceniałe(a)ś
20
0
To taka, mniej licząca się grupa wyborców.
już oceniałe(a)ś
18
0
`