Protestujące w Sejmie matki osób niepełnosprawnych przedstawiły minister Elżbiecie Rafalskiej swoje postulaty. Protestu jednak nie kończą. - Dopiero, gdy ustawa będzie podpisana opuścimy Sejm ? deklaruje Maja Szulc, mama niepełnosprawnego 19-latka. Podczas środowego spotkania z Rafalską protestujący zaproponowali stronie rządowej, żeby od maja dodatek rehabilitacyjny wynosił 300 zł, od stycznia 2019 r. - został podniesiony o 100 zł, a od czerwca - o kolejne 100 zł. Z kolei zrównanie renty socjalnej miałoby obowiązywać już od maja.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego protestu, mam nadzieję, że nasze Państwo nareszcie poczuje się od obowiązku zapewnienia minimum socjalnego osobom z niepełnosprawnościami. Jak to jest, że pieniądze z budżetu znajdują się na wszystko, a na naprawdę poważne sprawy zawsze ich brak...!?
już oceniałe(a)ś
5
0
Szanowni państwo. Właśnie ogłoszono, że roczny kurs tytani... przepraszam - jachtu promującego Wolskę to 3 mln zł. Do tego sam jacht za ok 1,2 mln EUR. Licząc po dzisiejszym kursie to zamiast rocznej zabawy w pływanie można by przez rok wypłacać 500 zł ok 1.300 niepełnosprawnym. Teraz widzicie jakie priorytety ma nasza władza kochana?
@bazbaz1973
Jest jeszcze wiele takich dziedzin. Dziekuje , ze to zostalo uwidocznione!!. Jeszcze kilka dodam, a nowe lotnisko? Na rozeznanie juz wydano mnostwo budzetowych pieniedzy. A te Rzadowe zbory na ktorych wylatywaly ciurkirm pieniadze swoim podleglym. Zostalo jeszcze wiele, ale dzieci i medycyna stoja sobie na dalekim koncu.
Tu chodzi o niewielka kwote, lecz na papierze udokumentowane 500zl!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
za tym poniewieraniem tych protestujących, za tymi machinacjami pisowskimi, nieustępliwością stoi jeden mały perfidny złośliwy człowieczek - Prezes, ewidentnie czuje się tu jego rączkę. Zachowuje się jak szef mafijny - w szajce, jaką jest PiS, nie może sobie pozwolić na okazanie "słabości", cofnięcie się, bo to godzi w jego "autorytet" i musi zniszczyć, złamać każdego, kto mu odmawia, sprzeciwia się, stawia mu się. Ustępuje tylko przed mutrami i wielotysięcznymi manifestacjami, ale w duchu chowa urazę i od razu szykuje wtedy zemstę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tyle pieniedzy poszlo na Bilbordy, miesiecznice, Rydzyka, I te premie dla zespolu Rzadu. Nie pomysleli nigdy o tych, calkowicie niesprawnych ludziach. Czy to sa "smieci", Rzeczpospolitej Polskiej????
już oceniałe(a)ś
0
0
`