Profesor Antony Polonsky, historyk, członek Brytyjskiego Królestwa Towarzystwa Historycznego, główny historyk Muzeum Żydów Polskich 'Polin' w Warszawie.

O problemie antysemityzmu w Polsce: 'Problemem jest to, że w dyskusji na temat kontrowersji historycznych nie biorą udziału jedynie historycy. Zaangażowali się w to też politycy, ale pojawiły się też wypowiedzi - przede wszystkim w internecie, ale też w telewizji publicznej ? w których pojawiły się akcenty otwarcie antysemickie. Kiedy Ziemkiewicz mówi o 'parchach' to jest to nieprzyjemne, to jest coś nowego. To, co teraz jest potrzebne, to silne przeciwstawienie się takim antysemickim głosom. Jarosław Kaczyński trochę to potępił, ale trzeba to zrobić mocniej. To samo musi zrobić episkopat. A im mniej zaangażuje się w to rząd, tym lepiej'.

O ONR: 'Problemem jest to, że straciliśmy część nowego pokolenia. Część młodych ludzi, w przedziale wiekowym od 18 do 30 lat jest zafascynowanych grupami faszystowskimi i ONR. Ale oni nie bardzo rozumieją o co chodzi - że maszerują, mają uniformy. Trzeba większej edukacji w szkołach. Obawiam się, że czegoś w szkołach zabrakło, a reforma edukacji jeszcze bardziej pogłębi problem'.
Więcej
  Komentarze
  Pierwszą ofiarą Dobrej Zmiany padła młodzież polska, jak stado baranów idąca za Kukizem, ONRem i weszpolakami. Katecheza i indoktrynacja "narodowa" ogłupiła młodzież.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Ten pan jest bardzo dyplomatyczny w swojej wypowiedzi.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Profesor ma całkowicie rację.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  denerwuje mnie ta naiwnosc "mam nadzieje, ze..." Oni sprzedali dusze diablu, nikt sie nie zreflektuje ani nie opamieta. Bedzie tylko gorzej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  kaczor zydozerca i siewca nienawisci
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "Prof. Polonsky w przeddzień rocznicy powstania w warszawskim getcie: To, czego potrzebujemy, to dialog polsko-polski".

  Ja nie mam żadnej nadziei.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pamiętajmy, że dużo bardziej potrzebny jest dialog żydowsko-żydowski.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3