"Brakuje nam normalności". Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach i polityce rodzinnej. Czy popiera rozwiązania PiS?

Władysław Kosiniak-Kamysz, Dominika Wielowieyska, zdjęcia: Anna Czuba, Maciej Czajkowski, montaż: Paweł Gil, (malweg)
05.04.2018 17:18

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL o wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich: 'My jesteśmy przygotowani do samodzielnego startu i taki start deklarujemy z życzliwością do wszystkich partii opozycyjnych. Nie idziemy samodzielnie dlatego, że jesteśmy przeciwko opozycji, tylko naszym zdaniem to właśnie wzmacnia ofertę opozycyjną'.

O programie 500+: 'Czy program 500+ powoduje, że kobiety wypadają z rynku pracy? Pewnie w jakimś stopniu tak. Jednak nie uznałbym tego za jakieś bardzo mocne zagrożenie, szczególnie przy tej pozycji pracownika na rynku pracy, którą mamy dzisiaj. To jest duże wsparcie dla rodzin wielodzietnych. Ale ja bym wprowadził zmiany, które ułatwiłyby zatrudnianie, bo to jest bardzo ważne'.

O pracowniczych planach kapitałowych, projekcie Mateusza Morawieckiego: 'Minister energii w rządzie pana Morawieckiego pisze, że wprowadzenie tego programu może negatywnie wpłynąć na wynik wyborów samorządowych. Widać więc, że PiS się tego boi - a jak się boi, to czy to jest dobre dla ludzi?'.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka