Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba". Nowatorskie ujęcie, magia sceniczna i niewygodne pytania

Patronat Wideo Wyborczej; (mw)
28.03.2018 14:00

Niezależne grupy teatralne z całego kraju, 10 spektakli konkursowych, wydarzenia towarzyszące, m.in. pokaz mistrzowski spektaklu 'Teczki' legendarnego Teatru Ósmego Dnia. Festiwal Teatrów Niezależnych 'Garderoba' już za nami.

W tym roku zwycięski spektakl został pokazany już pierwszego dnia, na otwarciu festiwalu. To spektakl 'Słowo na G' Teatru Układ Formalny. - Strasznie się cieszymy, że wygraliśmy. To było dla nas duże zaskoczenie, bo na festiwalu pojawiło się wielu wspaniałych twórców - powiedziała Żenia Aleksandrowa, edukatorka z Teatru Układ Formalny.- Świetnie zagrany, doskonale wyreżyserowany, oparty na ważnym i dobrze napisanym tekście dramatycznym, ale przede wszystkim spektakl poruszający niezwykle istotny problem społeczny - problem przemocy i agresji w szkole - ocenia dr hab. Jacek Kopciński, członek jury Festiwalu, redaktor naczelny miesięcznika 'Teatr'.

Przez 18 lat festiwal przeszedł drogę od lokalnego konkursu do jednej z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich imprez teatru niezależnego, podczas którego spotykają się, wymieniając doświadczenia, najlepsze zespoły z całego kraju. - To festiwal różnych form i języków teatralnych. Cieszymy się, że artyści, którzy do nas przyjeżdżają mogli się wymienić swoim myśleniem o teatrze, swoją energią, porozmawiać, pobyć ze sobą, podzielić się tym wszystkim. Na tym polega największa siła i wartość tego festiwalu - zapewnia Aneta Muczyń z Białołęckiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem wydarzenia.
Do zobaczenia za rok!

Więcej na ten temat: warszawa, sztuka, teatr, kultura, dom kultury, Białołęka
Więcej na ten temat: warszawa, sztuka, teatr, kultura, dom kultury, Białołęka
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka