Szachiści i szpiedzy w Pałacu Kultury. "Zimna gra" na ulicach Warszawy

zdjęcia i montaż: Anu Czerwiński, realizacja: Jacek Szczerba, Izabela Szyszka; (sky; mw)
21.03.2018 21:00

Rok 1962. Amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Joshua Mansky (zagra go Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą. Miejscem głównej rozgrywki będzie Pałac Kultury i Nauki.

Trwają zdjęcia do filmu Łukasza Kośmickiego, którego premiera ma odbyć się w lutym 2019 roku. - Szpiegowskie kino i szpiegowskie książki fascynowały mnie od zawsze, a Pałac Kultury jest miejscem dziwnym, mrocznym, zaskakującym i tajemniczym, czyli idealnym do rozgrywania filmu - przyznaje reżyser.

Za scenografię odpowiada Allan Starski, scenariusz napisał Marcel Sawicki. W rolach głównych - oprócz wspomnianego Billa Pullmana - zobaczymy Lotte Verbeeka, Jamesa Bloora, Corey'a Johnsona, Aleksieja Serebryakowa, Nicholasa Farrella, Jewgenija Sidikhina czy Roberta Więckiewicza.

Dystrybutorem filmu jest spółka Next Film (należąca do Grupy Agora), która w ostatnich kilkunastu miesiącach wprowadziła na ekrany polskich kin m.in. 'Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej', 'Pokot' czy 'Twojego Vincenta'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka