Kwoty, o których mówicie, są różne, ale jedno zdanie powtarza się bardzo często - nauczyciele powinni zarabiać zdecydowanie więcej. - To przecież oni kształtują przyszłe pokolenie - usłyszeliśmy. Zapytaliśmy mieszkańców Warszawy, Wrocławia i Katowic o to, jakie wynagrodzenie powinien otrzymywać nauczyciel. - Moja mama jest nauczycielem i wiem, jakie to jest poświęcenie - powiedziała nam Magda z Katowic. Bardzo często zwracaliście też uwagę na jakość edukacji w polskich szkołach i podstawy programowe, które są realizowane. Jak powinna wyglądać polska szkoła? Czy nauczyciele powinni dostać podwyżki? Zobaczcie naszą sondę.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak najwięcej , ale powinniśmy też wymagać. To powinna być elita zawodowa, wysokiej klasy specjaliści ( tak jak lekarz, sędzia, urzędnik).
@kocurek2017
A mechanik samochodowy? A Murarz tynkarz? A Hydraulik, krawcowa czy elektryk wysokich napięć?
już oceniałe(a)ś
1
2
@lepetitprince
A oni to akurat więcej od nauczycieli zarabiają :) No, może poza krawcową, choć i tego nie jestem pewna.
już oceniałe(a)ś
1
0
jak najwiecej!
już oceniałe(a)ś
10
1
półtorej średniej krajowej.
już oceniałe(a)ś
6
1
Tyle, co minister Gowin. Nauczycielom do pierwszego starczy, bo są bardziej od ministra oszczędni.
już oceniałe(a)ś
2
0
Ile powinien zarabiać nauczyciel:
- praca 18 godzin w tygodniu
- sprawdzanie prac domowych i sprawdzianów w przerwach
- 3 miesiące płatnego urlopu
- wolne wszystkie soboty, niedziele i święta

Ile powinien zarabiać?
Nawet jeśli naprawdę sądzisz, że praca nauczyciela tak wygląda, to uwierz - jesteś w ogromnym błędzie.
Po pierwsze - 18 godzin pensum to nie to samo, co 18 godzin pracy. Ciekawe, że nikt nie burzy się, że sędziemu nie płaci się wyłącznie za czas spędzony na sali sądowej, prezenterowi radiowemu - wyłącznie za czas na antenie, a aktorom tylko za czas spędzony na deskach sceny podczas przedstawienia.
Nie wiem, skąd wziąłeś/wzięłaś informacje o sprawdzaniu prac domowych i sprawdzianów na przerwach - to jest po prostu fizycznie niemożliwe, podobnie jak np. zbudowanie formy na tydzień przed ważnymi zawodami.
Co do urlopu - zgoda, że jest długi, ale gdyby go skrócić, należałoby również skrócić dzieciom wakacje (już słyszę ten krzyk sprzeciwu). Trudno - praca nauczyciela polega na uczeniu, jeśli uczniowie zaczynają wakacje, to i nauczyciel nie ma w szkole nic do roboty.
już oceniałe(a)ś
6
0
@lepetitprince
A uczyłeś kiedyś w szkole? Każdy powinien spróbować. Albo chociaż jeździć czasem z klasą swojego dziecka na wycieczki. Jedna godzina lekcyjna, to co najmniej trzy godziny w biurze. Nauczyciele są odpowiedzialni za zdrowie i życie dzieci. Muszą miec oczy dookoła głowy. To straszna praca.
już oceniałe(a)ś
3
0
@maga1965
Bardzo wielu ludzi odchodzi - za trudna praca w stosunku do śmiesznych zarobków.
już oceniałe(a)ś
3
0
@lepetitprince
Myślałam tak jak ty, dopóki w wieku 46 lat nie zaczęłam pracować w szkole. To jest bardzo ciężka praca, 18 godz przy tablicy, a ile szkoleń, zebrań, wywiadówek, zajęć bezpłatnych?A jaki stres!
już oceniałe(a)ś
1
0
@lepetitprince
Tak, 18 godzin, koronny argument. A czy strażak pracuje tylko jak gasi pożary? A żołnierz tylko na wojnie? Lekarz na sali operacyjnej?
już oceniałe(a)ś
1
0
`