Zbiór reportaży 'Z nienawiści do kobiet' to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż Z nienawiści do kobiet pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.

Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Justyna Kopińska - dziennikarka 'Dużego Formatu', magazynu reporterów 'Gazety Wyborczej', socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? oraz Polska odwraca oczy. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii 'Distinguished Writing Award' przyznawaną przez The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

W rozmowie z Ewą Wieczorek, Justyna Kopińska autorka książki 'Z nienawiści do kobiet' opowiada o tym, jak zdobywa materiały do swoich reportaży, co jest najtrudniejsze w pracy reporterki i czy bycie kobietą pomaga czy przeszkadza w dziennikarstwie śledczym. Książka jest dostępna na stronie Świat Książki.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wspaniała kobieta, wielki szacunek za to, co robi. Ja nawet nie mogę czytać tego typu reportaży, bo potem długo nie mogę się otrząsnąć... Żeby rozmawiać twarzą w twarz ze sprawcami, trzeba mieć stalową psychikę.
już oceniałe(a)ś
3
0
`