Zmaganie ze szczęściem w alternatywnej stacji radiowej. "Czekam na telefon" Mikołaja Lizuta niebawem w Centrum Premier Czerska 8/10

Mikołaj Lizut, Aga Kozak; Zdjęcia: Jakub Bach; Montaż: Katarzyna Dworak (ii)
01.03.2018 21:00

- To był bardzo ciekawy eksperyment żeby poczuć w sobie kobietę, pomyśleć nią - mówi Adze Kozak o pisaniu sztuki Mikołaj Lizut, znany do tej pory bardziej jako dziennikarz radiowy i prasowy. To łączy go z główną bohaterką monodramu 'Czekam na telefon' - Agnieszka też jest dziennikarką radiową. Bo, jak mówi Mikołaj Lizut naturalny monodram. Różni go od niej płeć. Ale i tak wcielająca się w nią w przedstawieniu aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi Kamila Salwerowicz twierdzi, że postać wyszła trochę męsko.
Agnieszka żyje w świecie zaprojektowanym przez współczesne media. W tej perspektywie ma wszystko, o czym mogłaby marzyć współczesna kobieta: karierę, sławę, uznanie, niezależność, pieniądze, urodę i miłość. Jej życie to bankiety, zdjęcia na ściankach, egzotyczne wakacje, praca, którą uwielbia, inwestycje w ciągły rozwój. A jednak coś w tym wszystkim nie do końca działa.
'Czekam na telefon' to kilka godzin z życia didżejki radiowej, która ze słuchaczami swojej audycji rozmawia o szczęściu. Warszawska premiera sztuki w reżyserii Mikołaja Lizuta w Centrum Premier Czerska 8/10 już w marcu!
Bilety na spektakl, który odbędzie się 24 marca o godzinie 19:00, można kupić tu: biletycjg24.pl .

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka