650 członków Państwa Islamskiego zamkniętych w jednym więzieniu. Większość z nich pojmały arabsko-kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne w bitwach o Dajr az-Zaur i Ar-Rakkę. Raz w tygodniu przysługuje im kilka minut rozmowy z bliskimi, to ich całe okno na świat. Dla wielu z nich ISIS miało być możliwością wzbogacenia się, okazało się jednak upadkiem. Co robić z więźniami związanymi z ISIS? W Al-Kamiszli w Kurdystanie władze nie czekając na oficjalne decyzje postanowiły wprowadzić własne rozwiązanie na radykalizację: ?więzienną akademię? której głównym celem jest reedukacja. Jak wyglądają dni spędzane w tym ściśle strzeżonym więzieniu? Ile udało się zobaczyć ekipie telewizyjnej? I czy władze więzienia mają coś do ukrycia?
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Trzeba jednak podziwiac jak Kurdowie sa zorganizowani. Niby nie maja wlasnego panstwa, ale ich organy funkcjonuja jak gdyby byly organami panstwowymi.
już oceniałe(a)ś
10
1
".......................Dyrektorem jest kobieta, która nie zasłania głowy. "
O matko, to pewnie nie pójdzie do Islamskiego nieba...
(trzeba przyznać że kapłani wszystkich religii to mają łeb do interesów, znaleźli tylu kretynów którzy ich słuchają i znoszą im pieniądze za opowiadanie bajek...)
@inkwizytorstarszy
...Dyrektorem jest kobieta, która nie zasłania głowy. "
O matko, to pewnie nie pójdzie do Islamskiego nieba...

Jak nic nie rozumiesz z czytanego tekstu, to nie zabieraj głosu. Ale się popisałeś
już oceniałe(a)ś
0
0
@inkwizytorstarszy
Kurdowie to sunnici czopku.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kto to, dykektor?
@stah
Ojciec Dyrektor a w tym konkretnym przypadku Matka Dyrektor. Jakies skojarzenia?
już oceniałe(a)ś
0
0
Mnie dziwi, że ktoś chce trzymać tych śmieci przy życiu. Nie miejmy dla jihadystów litości bo oni dla nas tez jej nie będą mieli. Eksterminować.
już oceniałe(a)ś
6
2
`