"Pracuje wyobraźnia, zwiększa się zasób słów i ma się więcej do powiedzenia". Zobacz, dlaczego warszawiacy czytają książki

Igor Nazaruk; Zdjęcia: Jakub Bach; Montaż: Michał Szyszka
22.02.2018 14:20

Każdy powód, by sięgnąć po książkę jest dobry. Dla jednych lektura pozwala rozwijać wyobraźnie, inni czytają, bo po prostu lubią. Niektórzy uważają, że książki zwiększają zasób słownictwa, dla innych to sposób, by mieć więcej do powiedzenia. Nasi rozmówcy powiedzieli nam, jaka lektura zrobiła na nich największe wrażenie, ale też pochwalili się przed kamerami, jaką książkę przeczytali w ostatnim czasie. Jakie tytuły cieszą się największą popularnością wśród warszawiaków? Biblia, 'Potęga podświadomości', 'Kamienie na szaniec', a może 'Zbrodnia i kara'?

Książki. Magazyn do Czytania' od wtorku (20 lutego) z kwartalnika stają się dwumiesięcznikiem. Co czeka nas w najnowszym numerze? Tokarczuk, Auster, Hustvedt, Sontag - to tylko niektóre nazwiska. Do tego m.in. rozmowa Doroty Wodeckiej z Joanną Tokarską-Bakir, autorką nowej książki o pogromie kieleckim, wywiad Łukasza Pilipa z najskromniejszym spośród bestsellerowych pisarzy Wojciechem Chmielarzem. Do tego książki dla dzieci, nowości i plotki z wyższej półki.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka