Radosław Sikorski komentując konflikt ws. ustawy IPN mówi o wizerunkowej katastrofie Polski na arenie międzynarodowej. Sugeruje, by wsłuchiwać się w głosy polskich sojuszników. - Jeśli Stany Zjednoczone mówią zróbcie coś, bo jak nie to zmienimy naszą politykę wobec Polski, to trzeba to traktować śmiertelnie poważnie - stwierdził były szef MSZ. Gość Doroty Wysockiej-Schnepf jako przykład wskazuje hipotetyczną decyzję Waszyngtonu o rezygnacji z manewrów organizowanych w naszym kraju, lub zgłoszenie poprawki przez grupę kongresmenów ograniczającej finansowanie obecności amerykańskich wojsk w Polsce. - Nienawiść do rywali politycznych jest dla PiS ważniejsza niż miłość do Polski - stwierdza Sikorski. Komentując oświadczenie ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, przypomina, że sytuacja jest podobna to tej sprzed kilkudziesięciu lat. - Antysemickie szambo wybiło tak, jak w 68' - mówi. Zobacz rozmowę Doroty Wysockiej-Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
"Nienawiść do rywali politycznych jest dla PiS ważniejsza niż miłość do Polski".
Jakze trafne stwierdzenie Panie Radku!
To sa maluczcy ludzie z ptasimi mozdzkami ale przerosnietym ego.
@antduren
Sikorski myli się. Tu nie ma żadnej miłości do Polski. Tu jest chęć ZEMSTY prezesa na Polsce i durnota jego posłów. Im gorzej dla Polski, tym lepiej dla prezesa. Innego logicznego wytłumaczenia tych wszystkich działań brak.
już oceniałe(a)ś
19
2
"Antysemickie szambo wybiło tak, jak w 68" Jest to niestety prawda. ALE TEŻ WSTYD NIE DO ZNIESIENIA...
@giedajty2015@gmail.com
Znajomi z zagranicy przysyłają mi kopie artykułów, często nawet z lokalnej, małonakładowej prasy, wyrażające zaniepokojenie sytuacją polityczną w Polsce. Pytają co się stało. Dlaczego idziemy w stronę nazimu, mimo, że sami byliśmy jego ofiarą. Jeszcze dwa lata temu reakcja na informację, że jest się polakiem była przeważnie bardzo miła, ale to się szybko zmienia. Teraz, coraz częściej wstyd się przyznać. Tak właśnie wygląda wstawanie z kolan...
już oceniałe(a)ś
11
0
@polak_z_polski
Ja się wstydzę tak samo , przypomina mi się taka scena z filmu "Ida" jak sprawca dokonuje takiej "ekshumacji" , rozkopuje mogiłę i coraz głębiej ginie w tej mogile i nie podnoszac głowy, z głębi tego grobu wyznaje, że zamordował ze strachu o zycie swoje i rodziny. My tak się wszyscy zapadamy w tym grobie, nie śmiemy przez 70 lat spojrzeć swojemu starszemu w wierze bratu w oczy i powiedziec wydałem cię ze strachu, zabiłem ze strachu.... Przypudrowana tekturowa fasada nie zmieni nic. I to dla mnie była kluczowa scena w " Idzie". Wiem o jeszcze innych wstydliwych faktach , o których nie słyszałam przez swoje pięćdziesiecioletnie życie... Wszystko starano się zatuszować, ukryć. Ale mądrzy ludzie nie chcą żyć w kłamstwie , moralnym bagnie ..... od tego można dostac wrzodów żołądka i nie dziwię się , że ta przypadłość dotyka nawet niektórych wielebnych najwyższego szczebla....
już oceniałe(a)ś
6
0
@g.p.
Rozumiem co piszesz i i zgadzam się z Tobą. Z jakiegoś bliżej nieznanego mi powodu, część ludzi w żaden sposób nie potrafi przyznać się do winy, nie potrafi powiedzieć przepraszam. Ale najgorsze jest to, że tak brną we własne wykręty, kłamstwa i racjonalizacje, że zaczynają w nie święcie wierzyć. A jeszcze gorzej, gdy staje się to procesem zbiorowym.
już oceniałe(a)ś
5
0
@giedajty2015@gmail.com
To prawda że w roku 68 wybiło szambo, można używać argumentu że to była władza narzucona przez MOSKALI , brak opozycji,wprawdzie od tego momentu już się
organizowała.Ale w obecnej chili???- jakiż to DOMON sprawił że szambo wybiło w 50 rocznicę - imię jego jarosław...
już oceniałe(a)ś
4
0
Radosław Sikorski to klasa, inteligencja, refleks i maniery. Czaputowicz to ciepłe kluchy i eksperyment. Waszczykowski to był element wywrotowy i kompletnie wzorowy "dyplomatoł".
Pomyślcie rodacy, że to te 19% nas i lenistwo reszty nieświadomych zdecydowało że mamy to co mamy.
@a65m
Przede wszystkim dobry występ Zandberga w TV. 10% na lewicę poszłooo...

A wcześniej lenistwo Komorowskiego, któremu się wydawało, że nie musi się wysilać na kampanię .
już oceniałe(a)ś
1
0
To szambo w Polsce zawsze bulgotalo. Ale po '68 roku politycy byli na tyle madrzy i inteligentni, ze wiedzieli, ze trzeba trzymac ta pokrywke mocno, zeby szambo nie zaczelo kipiec. PiS poszedl na calego i trudno sie zorientowac, czy z takiej skrajnej glupoty, nieznajomosci histori czy sa az tacy zepsuci.
@irenam09
Są tacy zepsuci.
już oceniałe(a)ś
8
0
@irenam09

a szkoda, że nie słuchali narodu wtedy, może posłuchają dziś. Jak ktoś nie lubi żydów albo innej nacji, to ma do tego prawo. Podobnie jak jedni nie lubią blondynek, lodów na patyku itd
już oceniałe(a)ś
0
0
Mega celne opinie.

Jedynie porównanie do 68 nieuprawnione.
Wtedy Gomułka słabł, a Moczar parł do władzy.
68 przyniósł wielu ludziom awans społeczny. Niestety.
Dzisiaj PIS cały czas się umacnia, a awans swoich zapewnili sonie zaraz po wyborach
@rysiup
Właśnie, że jest uprawnione bo chodziło wtedy o władzę wewnątrz rządzącej monopartii grupa prących do władzy "partyzantów" wokół Miecia Moczara, próbowała osłabić Gomółkę, podkładając mu antysemicką propagandę, która stawiała go w trudnej sytuacji, jako, że miał żonę Zofię, Polkę, żydowskiego pochodzenia. Tu jest analogia, bo Pan Duda też ma żonę Polkę, z rodziny o takichże żydowskich korzeniach i jednoznacznei żydowskim nazwisku. Niepodpisanie ustawy byłoby powodem zakulisowej kampanii ludzi Ziobry przeciwko Panu Dudzie, w której szeptana propaganda dopełniłaby reszty, wiążąc go z lobby żydowskim.
już oceniałe(a)ś
4
2
p. Sikorski juz wczesniej ujawnil swoje talenty a i wizjonersko przestrzegal /aby dorznac te watahe/. Nie byloby tego zmartwienia gdyby PO razno sie za to wziela - teraz zbiera /i Polacy/ efekty tego zaniechania.
już oceniałe(a)ś
28
1
Radek ma b. często racje - trafne i przemyślane oceny - spuścili go bo podsłuchali jak powiedział prawdę o robieniu ... łaski Amerykanom. B. Sienkiewicz też mówił prawdę
już oceniałe(a)ś
21
1
To tak jakby rząd podniósł ceny na chleb a potem argumentował, że trzeba walczyć ze złodziejami samochodów. Ano trzeba ze złodziejami samochodów walczyć, ale co to ma wspólnego z cenami chleba? W beznadziejnej obronie tej samobójczej ustawy też ciągle słyszę, że trzeba walczyć z określeniem ?polskie obozy?. Ano trzeba, ale ustawa o tym nie mówi, natomiast wypowiedzi okołoustawowe wskazują, że np. będzie można ścigać autora książki o Jedwabnem.
już oceniałe(a)ś
15
0
`