- Bolało, najbardziej to, że to było ewidentne kłamstwo i manipulacja - mówi w programie 'Świat, którym żyjemy' dr Katarzyna Pikulska, na którą w czasie protestu głodowego lekarzy rezydentów TVP przypuściła atak, pisząc, że jest 'twarzą protestu, która nie stroni od luksusu'. Pracownicy TVP informowali o jej rzekomo luksusowych wakacjach, publikując zdjęcia z zagranicznych misji medycznych, w których lekarka pracowała wolontarystycznie. Dr Pikulska, komentując zmianę w resorcie zdrowia, mówi, że nie zmiana nazwiska jest ważna, ale działania i że minister Szumowski nie będzie w stanie wprowadzić realnych i prawdziwych zmian bez zwiększenia przez rząd finansowania ochrony zdrowia w Polsce. Lekarka przyznaje, że coraz częściej myśli o emigracji. - W pewnym sensie czuję się buntowniczką - mówi rozmówczyni Doroty Wysockiej-Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pani Katarzyno, a ja odrobiłem lekcje i sprawdziłem, co Pani robiła przed protestem. I z powodu całokształtu chciałbym, dla moich dzieci, dla moich sąsiadów, dla siebie, żeby Pani została, i jako lekarz, i jako symbol działania. Bardzo tego bym chciał. I dziękuję za wszystko co Pani robi. Pozdrawiam z Londynu i Warszawy.
już oceniałe(a)ś
34
0
Mam 60 lat, od 40 czekam aż coś się zmieni, ale teraz czekam w Szwajcarii, polecam wszystkim koleżanką kolegą aby nie czekali, szkoda życia.
Polakiem i patriotą można być wszędzie - vide Zbigniew Brzeziński, a życie mamy tylko jedno - wiem co mówię, bo mam już 60 lat...
@wrzakluk57
Nie koleżanką, kolegą ale koleżankom, kolegom, kolego - kończyłeś chyba przyzwoitą szkołę, gdzie za takie błędy dostawało się w łapę.
Z drugiej strony, jak słyszę jak Wassermanówna, Kalisz i wielu ich naśladowców mówi "tom paniom chcom nagiońć" to ręce opadają. Im już lania nikt nie sprawi.
już oceniałe(a)ś
5
1
@wrzakluk57
sprzątasz tam mieszkanie u bogatego Żyda ???
już oceniałe(a)ś
1
4
@miaumiau
Czy swiadomie uzywasz takiego nicka? Jesli tak, to powinienes sie po prostu wstydzic, antysemito!
już oceniałe(a)ś
2
0
Powinna Pani jednak wyjechać i realizować się jako Doktor. Ma Pani prawo do godnego traktowania. Pislamista 76 i jemu podobni będą leczeni przez dr. Nowaczyka i profesor Pawłowicz. DADZĄ RADĘ!!!!!!!!!!
@mamaanowi
Rozumiem, że forma oficjalna tytułu zawodowego nie jest godnym traktowaniem?
już oceniałe(a)ś
0
1
@pislamista76
Przykro mi ale nic Pan nie rozumie .
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeśli ktoś ma dyplom lekarza, a w szczególności jest młody i jeszcze niezakorzeniony w Polsce (brak kredytu hipotecznego, rodziny) i decyduje się tutaj zostać, to najprawdopodobniej jest łosiem względnie jeleniem.
@Mirex77
Jeleniem jest społeczeństwo, które płaci za ich kształcenie.
już oceniałe(a)ś
1
15
@pislamista76
Sami płacą. 1/3 jest na studiach płatnych, za bagatela ćwierć miliona, wszyscy ponoszą koszty b. drogich podręczników i utrzymania w obcym mieście.
już oceniałe(a)ś
10
0
@pislamista76
jak płacę na pisowski socjal to też jestem jeleniem?
już oceniałe(a)ś
5
0
@Mirex77
Patriotą jest może. Bo na tym pozostanie polega.
już oceniałe(a)ś
0
1
@Mirex77
większość znanych mi lekarzy ma mieszkanko kupione
już na studiach przez rodziców,
albo u tychże rodziców - mieszka na piętrze willi !
to nie są studia dla biednych ludzi ...
już oceniałe(a)ś
1
3
@Mirex77
i na szczęście nie Kempą , a jobtwoju ... klempą oczywiście
już oceniałe(a)ś
0
0
Jest pani wolna, warto spróbować żyć i pracować w spokojnym kraju. Kiedy bedzie pani chciała wrócić będzie łatwiej i spokojniej patrzeć na polskie sprawy. Powodzenia.
już oceniałe(a)ś
7
0
Czyli była I Dama - Pani Anna Komorowska miała rację, że emigracja to nie dramat, lecz szansa.
już oceniałe(a)ś
6
0
A ja bym chciała, żeby Pani nie wyjeżdżała, tylko walczyła. I Pani koledzy również. Tacy jak Wy, dają nadzieję.
już oceniałe(a)ś
5
0
Niech Pani dluzej nie czeka z emigracja,szkoda zycie i mlodych lat.Z tymi pajacami rzadzacymi polska nigdy nie bedzie lepiej.
już oceniałe(a)ś
3
0
`