To jest ogromny sukces ministra Ziobry, bo wprawdzie nie będzie bezpośrednio obsadzał wszystkich stanowisk w Sądzie Najwyższym, ale będzie obsadzał ich kilkadziesiąt - mówi prof. Adam Strzembosz. Dodaje, że był przekonany, iż prezydent Duda podpisze kontrowersyjne ustawy i że nie przypuszczał, że nawet wszczęcie przez Komisję Europejską postępowania w ramach artykułu wywrze odpowiednie wrażenie na głowie państwa, choć dbając o dobro kraju prezydent powinien był wziąć ten element pod uwagę. Prof. Strzembosz powiedział także, że nie otrzymał odpowiedzi od Andrzeja Dudy, na skierowaną do niego dwa dni temu, prośbę o spotkanie. - Ostrzegałbym wszystkich sędziów, którzy będą aplikować do Izby Dyscyplinarnej SN, by się trzy razy zastanowili , bo później ich kariera może być złamana - dodaje były I Prezes Sądu Najwyższego. - Czuję współczucie dla tych sędziów, którzy będą w tym nowym trybie powoływani, bo w przyszłości mogą znaleźć się w sytuacji bardzo niezręcznej i będą pytani czy rzeczywiście zawsze orzekali zgodnie z sumieniem, czy też pod naciskiem jakiegoś funkcjonariusza partii rządzącej - mówi gość Doroty Wysockiej- Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jestem pod wrażeniem żywotności i mądrości Profesora oraz jakości jego rozumowania. Także kultury osobistej. Jakże On różni się od tej pani, której nazwisko nie przystoi przy nim wymawiać, a która uważa się znawcę prawa i uważa się za "doradcę prezydenta". To ta, która powiedziała że sędziowie nie mają żadnych praw do wypowiadanie się w swoich sprawach, dla przypomnienia. Sto lat i doczekania lepszych czasów!
już oceniałe(a)ś
37
2
Wielki szacunek dla absolwenta pierwszego rocznika mojego liceum.
Okazuje się, że mając prawicowe przekonania można być przyzwoitym i ustrzec się demagogii.
A już byłem bliski zwątpienia. Dzięki Profesorze?
już oceniałe(a)ś
28
2
Szacunek dla Pana Profesora.
już oceniałe(a)ś
10
0
Obniżanie emerytur już jest w Polsce praktykowane - sędziowie mają się czego bać.
już oceniałe(a)ś
5
0
Równocześnie większość Polaków nie widzi po co jest ta afera z sądami. Oczywiście, z jednej strony po to, żeby opanować w całości tzw. wymiar sprawiedliwości i uzależnić Polskę od PiS całkowicie pod różnymi aspektami prawa. Suweren może doceni, co właśnie stracił, kiedy paszport będzie musiał zwracać do urzędu, a nie trzymać w szufladzie. I kiedy będzie musiał prosić o wizę do Unii Europejskiej żeby wyjechać do członka rodziny, który tam pracuje. A kiedy tamten członek, kiedy przyjedzie do Polski żeby odwiedzić rodzinę, z powrotem do pracy w zachodniej Europie już nie wróci, bo nie dostanie z powrotem paszportu.
@pawelekok
Oczywiście jeżeli nadal będzie miał tylko polskie obywatelstwo.
już oceniałe(a)ś
2
0
Po obsadach prezesów sądów przez Ziobrę widać, że wybiera największe miernoty oraz to, że takie zawsze się znajdą gotowe. Podobnie będzie z sędziami SN.
już oceniałe(a)ś
3
0
A kiedyś Strzembosz był kontrowersyjny, kiedy mianował go Lech. Dziś tak kontrowersyjni nie mają u Jarosława żadnych szans. Teraz widać, źe bliźniak. chociaż jako prezydent i w ogóle polityk bardzo mierny przynajmniej brata hamował. Dla Polski to nie ten brat powinien zginąć w tej katastrofie.
już oceniałe(a)ś
2
0
Płacilem za czytanie, nie ogladanie.
@wyatearp
Lapki w dol sa nie na miejscu. Ja rowniez oczekuje tekstow (za to place), a jesli jest wideo, to powinien byc rowniez pelny transkrypt. Zwykle nie mam czasu na ogladanie.
już oceniałe(a)ś
2
2
@wyatearp
a ja lubie poogladac i za to tez placilem
już oceniałe(a)ś
2
0
`