- Należy spojrzeć prawdzie w oczy, zostawiamy coraz więcej śladów cyfrowych w internecie i bardzo szybko zmierzamy do końca prywatności - mówi dr Michał Kosiński, psycholog społeczny i wykładowca Uniwersytetu Stanforda. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że pozostawione przez nas cyfrowe ślady, pozwalają komputerom przewidzieć nasze zachowania lepiej niż nasi bliscy czy my sami. Gość programu 'Świat, którym żyjemy' opracował algorytm, pozwalający na precyzyjną analizę zachowań milionów odbiorców mediów społecznościowych. Opowiada, że zgłaszali się do niego autokraci z różnych krajów, od arabskich po Polskę, by pomógł im wygrać wybory. Dr Kosiński odmówił, ale jego metodę badawczą wykorzystała np. firma Cambridge Analytica, która reklamuje się, że 'zarządza wyborami na całym świecie' i stała za kampanią Donalda Trumpa oraz zwolenników brexitu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czy naprawdę trzeba podbijać ciekawą rozmowę taką tandetną i sensacyjną "muzyczką" ? :) To co ważne ginie w tej "kakofonii"...
@bruwinerdan
wyjątkowo ciekawa rozmowa a "muzyczka" zupełnie mi nie przeszkadzała.
już oceniałe(a)ś
3
4
@orkan
Mogłaby się jeszcze kamera poruszać jak w stylu Dogmy i pewnie też by to nie przeszkadzało...Pytanie tylko czy to miejsce pretenduje to produkowania materiałów na pewnym poziomie czy równamy do dołu ?
już oceniałe(a)ś
1
0
bardzo ciekawy wywiad.
już oceniałe(a)ś
6
0
Bardzo interesujące. PS. Czy pan dr z tych Kosińskich?
już oceniałe(a)ś
1
0
`