- Należy spojrzeć prawdzie w oczy, zostawiamy coraz więcej śladów cyfrowych w internecie i bardzo szybko zmierzamy do końca prywatności - mówi dr Michał Kosiński, psycholog społeczny i wykładowca Uniwersytetu Stanforda. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że pozostawione przez nas cyfrowe ślady, pozwalają komputerom przewidzieć nasze zachowania lepiej niż nasi bliscy czy my sami. Gość programu 'Świat, którym żyjemy' opracował algorytm, pozwalający na precyzyjną analizę zachowań milionów odbiorców mediów społecznościowych. Opowiada, że zgłaszali się do niego autokraci z różnych krajów, od arabskich po Polskę, by pomógł im wygrać wybory. Dr Kosiński odmówił, ale jego metodę badawczą wykorzystała np. firma Cambridge Analytica, która reklamuje się, że 'zarządza wyborami na całym świecie' i stała za kampanią Donalda Trumpa oraz zwolenników brexitu.
Więcej
  Komentarze
  Czy naprawdę trzeba podbijać ciekawą rozmowę taką tandetną i sensacyjną "muzyczką" ? :) To co ważne ginie w tej "kakofonii"...
  @bruwinerdan
  wyjątkowo ciekawa rozmowa a "muzyczka" zupełnie mi nie przeszkadzała.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  @orkan
  Mogłaby się jeszcze kamera poruszać jak w stylu Dogmy i pewnie też by to nie przeszkadzało...Pytanie tylko czy to miejsce pretenduje to produkowania materiałów na pewnym poziomie czy równamy do dołu ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  bardzo ciekawy wywiad.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Bardzo interesujące. PS. Czy pan dr z tych Kosińskich?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0