Jedni popierają zakaz handlu w niedzielę, bo twierdzą, że każdemu należy się wolny dzień. Inni wręcz przeciwnie, uważają, że w ciągu tygodnia nie mają czasu na zrobienie zakupów. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że zakaz wejdzie w życie od marca. Co na to Warszawiacy?
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Argument "każdemu należy się wolny dzień" jest wątpliwy.
Po pierwsze dotyczy tylko wielkich sieci handlowych i nikogo więcej. Może nich np policjanci mają tez dzień wolny, i żołnierze też, i rolnicy. Może nie powinno być aptek dyżurnych? Może jak w Jerozolimie i autobusy powinny stanąć? I też kierowcy TIRów? Może małe sklepy też powinny być zamknięte?
Po drugie gdyby każdy miał mieć dzień wolny, to wystarczyło wstawić to do Kodeksu Pracy: pracodawca musi zapewnić jeden dzień w tygodniu wolny.
Po trzecie, skoro ten jeden dzień już musi być niedzielą (nie dla wszystkich to jest ważne), to niech zostawią wolność wyboru pracownikom zapisem w KP, że pracownik zawsze może nie zgodzić sie na pracującą niedzielę bez żadnych sankcji ze strony pracodawcy.
Ten projekt na milę śmierdzi mi ideologią!
już oceniałe(a)ś
24
0
Teraz zakaz handlu w niedziele a za chwile nakaz uczestnictwa w niedziele we mszy i obowiazkowej daninie na tace. Wot cala Polsza sowiecko-katolicka.
@sta45bro
Wcale nie bylbym zaszokowany ....
już oceniałe(a)ś
3
0
Cojeszcze wymyśli ten pieprzony pis żeby ,, umilić życie w tym kraju ?
@brunon
"Umila życie" ale biskupom.
już oceniałe(a)ś
3
0
Prawda jest taka, ze Ci co pracuja w niedziele maja inne dni wolne of pracy. Tak wiec gadanie ze "kazdemu nalezy sie dzien wolny " jest pisowska bzdura.
już oceniałe(a)ś
13
0
PiS wie co jest nalepsze dla ludzi. Taka ingerencja w ludzkie zycie jest nie do zaakceptowania. PiS trzeba wygnac z polskie polityki na zawsze. PiS to to samo co Taliban, ISIS czy Iran. Ciekawe jak dlugo Polacy dadza sie ponizac w zamian za 500+?
@pismobeach1989
Przypominam,że ok.50% wyborców olało wybory parlamentarne.Ciekaw jestem ilu z nich pluje teraz na PiS.
już oceniałe(a)ś
0
0
kompletna bzdura - niech w takim razie zakaże się pracy policji strażakom służbie zdrowia i innym służbom. Czemu odbieracie spędzania wolnego czasu tak jak kto lubi, szczególnie tym co ciężko pracują na codzień do późnych godzin popołudniowych
już oceniałe(a)ś
11
0
Uj w dude katolom i e-pis-kopatowi , teraz to juz nigdy w niedziele nie pojde do kosciolka czarnej bandy, moje datki na tace - to juz dla nich tylko wspomnienie, mam nadzieje ze wiecej ludzi zmadrzeje.
już oceniałe(a)ś
8
0
A lekarz, pielęgniarka, kwiaciarka, sprzedawca paliwa, kioskarz i wielu, wielu innych ??? Oni nie chcą wolnych niedziel ??? Dlaczego tylko sprzedawcy sklepów mają być uprzywilejowani? I czy jest już w Polsce obowiązek pracy w sklepach?
@donmarek
Pisowi nie chodzi o sprzedawców w marketach.Im chodzi o wejście czarnym w 4 litery.
już oceniałe(a)ś
1
0
`