W strefie 'The Designer Gallery' w Galerii Mokotów właśnie otwarto wystawę poświęconą polskiej fotografii mody z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych. Pod tytułem 'Powiększenie' zebrano prace najwybitniejszych polskich fotografów, którzy wspólnie tworzyli historię polskiej mody m.in.: Tadeusza Rolke, Andrzeja Wiernickiego oraz Janusza Sobolewskiego. Mocnym punktem wystawy są fotografie jednego z najbardziej cenionych fotoreporterów Europy - Chrisa Niedenthala. - Moda ma swoją historię. Nie jest osadzona wyłącznie w aktualnych trendach. Jest związana z czasem, z ludźmi, ze zdarzeniami. Żeby ją zrozumieć, warto wiedzieć więcej. Niech ta instalacja będzie ciekawą lekcją historii i inspiracją dla projektantów pracujących dziś, kilkadziesiąt lat później, a także dowodem na to, że Polska ma swoją ciekawą i pięknie uwiecznioną historię mody - powiedziała otwierając wystawę, Kasia Sokołowska, Dyrektor Artystyczna 'The Designer Gallery'. Zobacz naszą relację z wernisażu!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
No to trzeba wybierać czy to były czasy pięknej mody i pięknych dziewczyn, czy brudnych komuchów, a w sklepach był tylko ocet.
@turbosceptyk
Jedno nie wyklucza drugiego. W czasach octu na półkach, kobiety już nie miały czasu zajmować się sobą .Stały w kolejkach z kartkami po ochłapy, po rzeczy dla dzieci. Ubrane w to,co kupiły na bazarze, jakieś makabryczne rzeczy przywiezione przez handlarzy z Turcji.Wcześniej zwłaszcza w czasach Gierkowskiego życia na kredyt,coś tam ciekawego szyły lub kupowały w domach centrum w stolicy. Była Moda Polska, Telimena, Dana.Nie dla wszystkich.
już oceniałe(a)ś
0
0
@all4us
A teraz wszystko jest przywiezione z Chin albo Bangladeszu także te "luksusowe".
Polski przemysł odzieżowy był, działał i kto chciał, kupował mimo kolejek w Modzie Polskiej. Teraz większą barierą są pieniądze a ludzie tak kupują na bazarach bo dużej grupy zwyczajne nie stać.
już oceniałe(a)ś
0
0
Piękna była polska moda
pod władzą komuny,
a co teraz? mówić szkoda
i trudno zrozumieć.

Oryginalność poszła w czort,
typizacja górą,
wizualny dyskomfort,
szyk z w ręce komórą.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kobiety w PRL ubierały się przepięknie.
już oceniałe(a)ś
0
0
fajne
już oceniałe(a)ś
0
0
`